__


ai magazine verzia PDF na stiahnutie ...

.....................................................................................................................................

 

100 rokov inovácií

Švédske výskumné centrum spoločnosti ABB vo Vasteras oslávilo 100. výročie svojej existencie za účasti kráľa Karola XVI Gustáva, generálneho riaditeľa ABB, Ulricha Spiesshofera, švédskho ministra energetiky, Ibrahima Baylana a ďalších národných a miestnych hodnostárov.

 

 

Čítať celý článok...
 

ZW3D – výkonné a cenovo atraktívne CAD riešenie

ZW3D je parametrický 3D CAD program, ktorý bol predstavený ako software VX roku 1985 Markom Vorwallerom v Spojených Štátoch. V roku 2010 bol program VX odkúpený spoločnosťou ZWCAD Software Co., Ltd. a premenovaný na ZW3D, a teda na názov, pod ktorým ho poznáme aj dnes. Program ZW3D je postavený na unikátnom modelovacom jadre OverDrive, ktoré je aj v dnešnej dobe vyvíjaný a vylepšovaný v Melborne na Floride.

Čítať celý článok...
 

3D myš, pomocník pri konštrukcii

S príchodom 3D modelovania prišiel zároveň problém s orientáciou 3D modelu na monitore počítača. Model sa síce väčšinou dá natáčať pomocou myši, ale sme tu limitovaní iba jedným dvojrozmerným pohybom, teda natáčanie nikdy nie je úplne presné alebo intuitívne. S riešením tohto problému prišla spoločnosť 3Dvonnrxion, ktorá sa zaoberá vývojom ergonomického hardwaru primárne určeného na počítačovú konštrukciu.

Čítať celý článok...
 

Nový president a výkonný ředitel FANUC Europe

Echternach, Lucembursko - FANUC Europe Corporation, přední dodavatel CNC, průmyslových robotů a dalších prostředků pro automatizaci výroby, oznámil jmenování Shinichi Tanzawy prezidentem a výkonným ředitelem (CEO) společnosti s účinností od 1. září 2016. Jako prezident a CEO, bude mít Shinichi Tanzawa odpovědnost za všechny evropské společnosti FANUC.

Čítať celý článok...
 

Dachser vsádza na kvalitu

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser prináša do logistiky už viac ako 85 rokov nové nápady a inovácie a často tak určuje trendy v celom odbore. Cieľom je čo najvyššia kvalita logistických služieb v súlade s princípmi trvalo udržateľného rozvoja. Jednou z takýchto inovácií sú napríklad aj zabezpečovacie vrecia používané pri nakládke. V európskej sieti Dachser sa týchto pomôcok pre starostlivé zabezpečenie nákladu na ložnej ploche využije každý rok viac ako 40 000 kusov.

Zabezpečovacie vrecia, ktoré vyvinul Dachser pre svoje potreby, majú objem 80 litrov a sú vyrobené z látky bežne používanej na protipovodňové vaky.

Čítať celý článok...
 

Modulární nástrojové vybavení

Modularita, která je neodmyslitelně spojena se třemi nástrojovými systémy značky Sandvik Coromant – Coromant Capto®, Coromant EH a CoroTurn® SL – se pro výrobce, kteří uvažují o nástrojovém vybavení stroje nebo celého výrobního závodu, může ukázat, jako velice výhodná. Na rozdíl od utrácení peněz za nástroje samostatně pro každý stroj, obráběnou součást a tvarový prvek, modulární nástroje strojním dílnám umožňují vytvořit si s využitím malého souboru standardních položek optimalizované nástrojové sestavy vhodné pro jakoukoli aplikaci.

Čítať celý článok...
 

Na hoře či v dole

Tentokrát před námi stála nelehká výzva navrhnout a zkonstruovat kabelovou smyčku kolesového rypadla mezi horní stavbou rýpadla a jeho podvozkem pro našeho významného zákazníka NOEN a.s. Pro tuto unikátní aplikaci jsme si vzali na pomoc specialisty z firmy Brevetti Stendalto, kteří pro nás na základě propozic zadavatele a námi navržených kabelů připravili 3D návrh modelu plastového řetězu a otočného vodicího kanálu z nerezové oceli. Zní to jednoduše, co říkáte? Věřte, že tomu tak rozhodně není.

Čítať celý článok...
 
Stránka 1 z 33

Uzávierka čísla 5/2016 je 24. októbra 2016 
Číslo 5/2016 vyjde 3. novembra 2016

Reklama


 

 

 

 Partneri

Reklama