Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

ai magazine verzia PDF na stiahnutie ...

.....................................................................................................................................

.....................................................................................................................................


 

Má svet dostatok lítia? Závisia od neho telefóny aj elektromobily

Nahradia li-ion batérie spaľovacie motory?

Skúste vymenovať tri chemické prvky, bez ktorých si neviete predstaviť život. Kyslík? Vápnik? Vodík? Ak patríte k ľuďom, ktorých mrazí predstava zažiť deň bez svojho telefónu, pridajte si do zoznamu ešte jeden prvok: lítium.

Čítať celý článok...
 

Nový člen predstavenstva

Predstavenstva Jungheinrich sa od septembra 2018 stane doterajší regionálny riaditeľ Christian Erlach. Erlach (56), ktorého poznajú aj slovenskí zákazníci, sa od septembra 2018 stane novým členom predstavenstva zodpovedným za obchod a marketing. Christian Erlach pôsobí v spoločnosti Jungheinrich od roku 2007, keď začal na poste konateľa Jungheinrich Rakúsko.

 

Čítať celý článok...
 

Geis vie ako a kde

16 000 balíkov za hodinu: s touto triediacou a prekládkovou kapacitou je centrálny hub balíkových zásielok Geis Parcel CZ v Modleticiach pri Prahe dobre pripravený pre ďalší rozvoj. V súčasnosti sa tu denne vyloží a naloží okolo 120 kamiónov, čo zďaleka nie je plná kapacita hubu. Napriek tomu je tu čulá prevádzka, keď medzi 20:00 hodinou večer a 4:00 rannou hodinou  beží na plné obrátky odbavenie zásielok.

Čítať celý článok...
 

MATLAB a Simulink

HUMUSOFT s.r.o., výhradní zástupce společnosti MathWorks®, uvádí na trh České republiky a Slovenska nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí MATLAB R2018a.

 

 

 

Čítať celý článok...
 

Kovosvit MAS podpořil Open Innovation Week na ČVUT

Spolupráce s akademickou sférou je pro společnost Kovosvit MAS velmi důležitá. Hlavním partnerem pro jihočeského výrobce obráběcích strojů je již dlouhodobě pracoviště RCMT Fakulty strojní ČVUT v Praze. Společně například vyvinuli Stroj WeldPrint 5AX umožňující 3D tisk z kovu a následné obrábění v jednom pracovním prostoru, který na loňském MSV v Brně získal zlatou medaili.

Čítať celý článok...
 

Palivová karta IDS pre nákladné autá ...

Od zavedenia bezkontaktnej karty nebol zaznamenaný žiadny prípad podvodu. Bratislava, 19. marca 2018 - Osemnásť mesiacov po zavedení bezkontaktných palivových kariet pre nákladné autá sa spoločnosť IDS (International Diesel Service) môže pochváliť pozoruhodnými bezpečnostnými údajmi – nevyskytol sa žiaden prípad podvodu ani skimmingu.

 

Čítať celý článok...
 

SCHUNK na veľtrhu v Hannoveri

Inteligentné, kompaktné a ľahko ovládateľné – takto vidí spoločnosť SCHUNK cestu uchopovania zajtrajška. “Napriek tomu, že pneumatické komponenty budú naďalej zohrávať dôležitú úlohu, trend sa jednoznačne približuje k mechatronike, zdôrazňuje Henrik A. Schunk, generálny riaditeľ spoločnosti SCHUNK GmbH & Co. KG z Lauffen/Neckar, v Nemecku so zreteľom na veľtrh v Hannoveri.

Čítať celý článok...
 

Yamazaki Mazak Central Europe s.r.o.

has announced the appointment of Mr Petr Šimáček as Branch Manager of its Czech and Slovak operations, starting May 2018. Originally from Prague, Mr Šimáček has a Masters degree in Mechatronics and Automation Engineering from Tampere University in Finland and has spent the last 15 years of his career in customer service and general management positions at ABB.

Čítať celý článok...
 

Distribučným partnerom je Geis

Prepravná a logistická spoločnosť Geis je výhradným distribučným partnerom v oblasti online predaja spoločnosti dm drogerie markt pre Slovenskú ako aj Českú republiku. Drogistický reťazec zahájil v uplynulých dňoch online predaj v oboch krajinách. "Sme radi, že si dm drogerie markt pre spustenie svojho online predaja vybrala práve spoločnosť Geis.

Čítať celý článok...
 
Stránka 1 z 36

Uzávierka čísla 6/2018 je 23. novembra 2018 
Číslo 6/2018 vyjde 7. decembra 2018

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 
 

Počítadlo prístupov

Od 28.5.2014 bol obsah zobrazený : 954740