Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

Unikátní technologie čipování elektrod

Na letošním mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně firma PENTA TRADING, spol. s r.o., ve spolupráci s firmou technology-support s.r.o. představila novou technologii přenosu informací z CAD/CAM softwaru Cimatron pro programování EDM hloubicích strojů PENTA CNC.

 

 

Čítať celý článok...
 

Duálne vzdelávanie po dvoch rokoch

Systém duálneho vzdelávania (SDV) na Slovensku má za sebou dva roky reálneho fungovania v praxi. Aktuálne je do SDV zapojených 2 508 žiakov, 200 zamestnávateľov a 70 škôl. Na svoje budúce povolania sa žiaci pripravujú v 46-tich študijných odboroch a celkovo majú študenti uzatvorených  1 234 učebných zmlúv s budúcimi zamestnávateľmi.

Čítať celý článok...
 

MCAE s partnerem Desktop Metal

Česká společnost MCAE Systems podepsala partnerskou smlouvu s americkou společností Desktop Metal o zastoupení jejích produktů pro český a slovenský trh. Přináší tak změnu způsobu výroby z kovu prostřednictvím jednoho z nejrychlejších 3D tiskových systémů na světě.

Čítať celý článok...
 

Schoeller Allibert – lídr v RTP pro automotive

Ludo Gielen, vedoucí inovačního oddělení v Schoeller Allibert vysvětluje, proč se Schoeller Allibert stal evropským lídrem ve vratných přepravních obalech (RTP) a jeho vizi budoucích inovací v průmyslu.

Čítať celý článok...
 

Jubilejný 45.ročník konferencie ZVÁRANIE

Tatranská Lomnica sa v novembri opäť stane miestom medzinárodného stretnutia odborníkov z oblasti zvárania. Slovenská zváračská spoločnosť (SZS) tu pripravuje, v spolupráci so svojimi firemnými partnermi, už 45. ročník konferencie ZVÁRANIE – vôbec najstaršej konferencie s tematikou zvárania v Európe.

 

Čítať celý článok...
 

Murrelektronik intenzívne expanduje

Vďaka dynamickým trhom a priemyslu 4.0 Murrelektronik intenzívne expanduje v strednej a východnej Európe (CEE). Viedenský územný celok je naďalej atraktívny pre CEE ako hnacia sila. Stredoeurópske a východoeurópske krajiny patria medzi hlavné regióny expanzie spoločnosti Murrelektronik.

 

Čítať celý článok...
 

Skupina GEFCO podporila moreplavca

Courbevoie, Francúzsko, 27. september 2017
Skupina GEFCO, ktorá je celosvetovým aktérom v odvetví priemyselnej logistiky a európskym lídrom v automobilovej logistike, s hrdosťou podporila moreplavca Yvana Bourgnona v jeho pozoruhodnej športovej výzve Bimedia Challenge.

Čítať celý článok...
 

Šperky v obrábaní

Spoločnosť Walter Slovakia s.r.o., organizovala v termíne 21.-22. 9. 2017 zaujímavé školenie PCD v príjemnom prostredí pod Tatrami, kde sa stretli zástupcovia viacerých firiem, zástupca akademickej pôdy Technickej Univerzity vo Zvolene a odborník v obrábaní neželezných kovov diamantovými nástrojmi Massimo Romaniello z Nemecka, (manažér predaja a

Čítať celý článok...
 

DHL Parcel sa rozrastá o ďalšie krajiny

DHL posilňuje medzinárodný e-commerce trh a rozširuje rozsah svojich služieb partnerstvami v Chorvátsku, Bulharsku, Írsku a Rumunsku. DHL Parcel Europe tak pôsobí v 26 krajinách s cieľom pripojenia zvyšných krajín Európy do konca roka 2018. Írsko a Rumunsko sa stali poslednými krajinami, ktoré sa pripojili k sieti DHL Parcel Europe.

Čítať celý článok...
 

Dachser Slovakia investuje

Globálny poskytovateľ logistických služieb Dachser Slovakia rozširuje svoje logistické centrum v Lozorne neďaleko Bratislavy. Využiteľná plocha logistického areálu sa výstavbou rozrastie až na 64 000 m2.

Čítať celý článok...
 

Unikátní robot ze Slovenska

Kdo z nás rád uklízí? A teď si představte, že musíte vyčistit prázdný ropný tank! Jedná se o obrovskou cisternu o průměru 40-80 metrů pouze s několika malými otvory po obvodu. Pomocí dřevěných lopat je potřeba kal shrnovat k odsávací hadici. Práce je možná jen v ochranném gumovém obleku a s dýchacím přístrojem.

Čítať celý článok...
 

Pozvánka na veľtrhy: COMPOSITES EUROPE 2017, FAKUMA 2017, viscom düsseldorf 2017

Spoločnosť MANIN EXPO ako spoluorganizátor zájazdu a koordinátor pre návštevníkov v SR vás srdečne pozýva na medzinárodný veľtrh COMPOSITES EUROPE 2017, určený najmä pre odbornú verejnosť, ktorý je najmodernejší a najinovatívnejší veľtrh predstavujúci oblasť trhu s kompozitnými materiálmi a ich použitím, ktoré sú významným článkom v sektore priemyslu.

Čítať celý článok...
 

GEFCO vytvára strategické geo-regióny

Spoločnosť GEFCO má na Slovensku a v Čechách od 1. 8. 2017 spoločný manažment. Novým riaditeľom sa stal Aleksander Raczynski, ktorý viedol posledné 4 roky GEFCO v Českej republike. Tento nový geografický región má viac ako 1 200 zamestnancov a vďaka dynamike ekonomického rastu patrí do prvej trojky v rámci skupiny GEFCO.

Čítať celý článok...
 

Pokročilé řízení natočení

Nový softwarový modul potlačuje natáčení břemen u jeřábů. B&R nabízí novou funkci pro řízení jeřábů. Jeřáby, které přepravují velká břemena, zavěšená na lanech, mohou být obzvláště citlivé na otáčení břemene kolem svislé osy. To může vést k trvalým kmitům.  Nový softwarový modul mapp Crane pro řízení natočení břemene dokáže tyto kmity potlačovat.

Čítať celý článok...
 
Stránka 2 z 25

Uzávierka čísla 2/2018 je 23. apríla 2018 
Číslo 2/2018 vyjde 3. mája 2018

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 

 
 

Počítadlo prístupov

Od 28.5.2014 bol obsah zobrazený : 754029