Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

PLM Fórum 2011

Tohtoročné PLM Fórum, ktoré sa predčasom uskutočnilo v Starej lesnej, bolo zamerané na zvyšovanie práce konštruktérov formou tradičného predstavenia noviniek a možností, ktoré prinášajú nové verzie CAD systémov, lepším využívaním firemného know-how, existujúcej dokumentácie a pružne riadenou tímovou spoluprácou. Približne stovka účastníkov, predovšetkým konštruktérov strojárskych firiem sa zaoberala aj hľadaním minimalizácie neproduktívneho času konštruktéra, aby sa nemusel venovať rutinným činnostiam, ale svojej tvorivej práci.

Čítať celý článok...
 

Siemens daroval Žilinskej univerzite priemyselný softvér za 1,3 milióna eur

PLM softvér od spoločnosti Siemens využíva aj tím Red Bull Racing na virtuálne navrhovanie, testovanie, spoločné zdieľanie dát, tímovú spoluprácu a na flexibilné zmeny na monopostoch formuly 1.

Čítať celý článok...
 

Camfil Farr pre všetky druhy priemyslu Čistý vzduch sa na MSV v Brne stáva viditeľným

Svetový líder vo filtračných riešeniach Camfil Farr dodáva kompletný sortiment vzduchových filtrov pre vzduchotechnické jednotky a ventilačné systémy vo všetkých priemyselných odvetviach, ktoré majú veľké nároky na čistotu vzduchu pri výrobe. Spoločnosť sa osobitne sústreďuje na kvalitu vnútorného ovzdušia (Indoor Air Quality – IAQ), ktorej je na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne venované špeciálne vybavené mobilné laboratórium – kamión Camfil Farr.

Čítať celý článok...
 

Stredoslovenská energetika, a. s., bude skúsenosti s elektromobilmi získavať spolu so svojimi zákazníkmi

Elektromobilita sa stala témou uplynulých mesiacov a svoje aktivity v rámci ekologickej dopravy predstavila aj Stredoslovenská energetika, a. s. (SSE), počas tlačovej konferencie dňa 20. 10. 2011.

Čítať celý článok...
 

Nejlepší strojírenský veletrh

Letošní dva veletrhy během tří týdnů ukázaly, že české strojírenství se zpomalení ekonomiky nebojí. Jak na hannoverském EMO, tak na brněnském MSV návštěvníci jasně ukázali stálý zájem o strojírenské výrobky, když návštěvnost obou veletrhů překonala očekávání.

Čítať celý článok...
 

Nový dezinfekčný prostriedok značky KLEENEX® vnáša na pracovisko zdravé prostredie

Spoločnosť KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL* uviedla na trh nový rad dezinfekčných prostriedkov na ruky nesúcich značku KLEENEX®, ktoré dokážu zabiť takmer všetky známe kmene baktérií spôsobujúcich infekcie, ktoré se bežne vyskytujú na pracoviskách.

Absencia v dôsledku takých ochorení, akými sú nachladnutia, chrípky a žalúdočné nevoľnosti, stoja podniky odhadom 800 Eur na zamestnanca za rok a môžu mať závažný negatívny dopad na produktivitu a ziskovosť spoločnosti .

Čítať celý článok...
 

Kia Motors Slovakia začína prijímať nových zamestnancov

Vďaka zvýšenému počtu objednávok a plánovanému spusteniu sériovej výroby nových modelov začne Kia Motors Slovakia od pondelka 26. septembra nábor 1 000 nových zamestnancov. Dôvodom je plánovaný prechod výroby automobilov na trojzmennú prevádzku v prvom štvrťroku 2012. Nábor potrvá do konca tohto roka.   Pracovné pozície vzniknú hlavne vo výrobe a budú vhodné najmä pre kandidátov s technickým vzdelaním a praxou. Uplatnenie v závode nájdu však aj absolventi. Spoločnosť Kia poskytuje zamestnancom špičkové pracovné prostredie, nadštandardné odmeňovanie a rozvinutý systém vzdelávania. Dodávatelia Kia Motors Slovakia prijmú ďalších niekoľko tisíc ľudí, čo bude mať výrazný vplyv na zníženie nezamestnanosti na severe Slovenska.

Čítať celý článok...
 

MATLAB® Release 2011b

HUMUSOFT s.r.o. a přední výrobce programových nástrojů pro technické výpočty, modelování a simulace firma MathWorks®, uvádějí na trh České republiky a Slovenska nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí MATLAB s názvem MATLAB R2011b.

MATLAB R2011b přináší zásadní novinky v několika oblastech. Mezi nejvýznamnější patří nástroj Project manager, který umožní správu knihoven, modelových komponent, skriptů a MAT-souborů v rámci ucelených projektů v Simulinku. Nový produkt Simulink Code Inspector usnadňuje revize kódu generovaného z modelů v Simulinku určeného pro certifikaci dle standardu DO-178. Také bylo kompletně přepracováno uživatelské rozhraní nástroje Simulink Design Optimization s možností optimalizace parametrů modelů na základě kritérií zadaných ve frekvenční oblasti.

Čítať celý článok...
 

Dávkovací kýblik KIMTECH WETTASK šetrí náklady, čas a zvyšuje bezpečnosť práce

Popredný dodávateľ produktov pre priemyselné pracovisko KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL* uvádza na trh moderný dávkovací kýblik KIMTECH WETTASK, ktorý ponúka užívateľom celý rad zaujímavých a praktických výhod a ktorý nájde využitie v priemyselnom i domácom prostredí. Môže sa pochváliť novým systémom pre stieranie chemikálií za použití rozpúšťadla a špeciálnych utierok. Znižuje náklady, ekologickú záťaž, zvyšuje bezpečnosť práce a šetrí čas.

Čítať celý článok...
   
Stránka 33 z 36

Uzávierka čísla 5/2018 je 22. októbra 2018 
Číslo 5/2018 vyjde 12. novembra 2018

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 
 

Počítadlo prístupov

Od 28.5.2014 bol obsah zobrazený : 928436