Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

Novinka v oblasti bodového svařování FANUC R-1000iA/100F

Vysoce spolehlivý design běžný pro roboty R-1000iA, R-2000iB, M-900iA a M-2000iA je vyzkoušený na 85.000 instalovaných robotech po celém světě v automobilových svařovnách, slévárnách a jiných aplikacích v drsném prostředí.

Tyto léty vyzkoušené a prověřené modelové řady nyní obohacuje novinka v modelové rodině R-1000iA FANUC R-1000iA/100F, která rozšiřuje vlastnosti této řady o vyšší nosnost (do 100 kg) a větší dosah 2 230 mm. Tato skutečnost v kombinaci s ostatními vlastnostmi této třídy znamená, že FANUC R-1000iA/100F představuje jedno z nejefektivnějších řešení pro oblast bodového svařování.

Čítať celý článok...
 

Slovenský dodávateľ Tower Automotive zvyšuje svoju efektivitu v oblasti plánovania

Tower Automotive zvyšuje svoju efektivitu v oblasti plánovania výroby pomocou upgradu na výkonnejšiu verziu špičkového APS Preactor, ktorý využíva už deväť rokov.  

Závod Tower Automotive v Malackách patrí do amerického holdingu a vyrábajú sa tu konštrukčné diely lisovaných a zváraných automobilových komponentov. Výroba je stopercentne  zameraná  na automobilový priemysel. Tower vyrába sériovo a väčšinová časť produkcie je dodávaná koncernu Volkswagen (69 %). Tower Automotive v Malackách zamestnáva vyše 600 ľudí s obratom cca 82 mil EUR. Nadnárodný koncern Tower Automotive má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách na štyroch kontinentoch.

Čítať celý článok...
 

DENIOS Pochozí sklad nebezpečných látek

Od začátku roku rozšiřuje společnost DENIOS svoji nabídku skladovacích kontejnerů o nový typ MC Vario s přirozeným větráním.

Tato varianta umožňuje optimální skladování hořlavých látek a splňuje veškeré legislativní požadavky pro přirozenou výměnu vzduchu. Vychází z dlouho osvědčeného konceptu skladů typu MC Vario, který umožňuje zohlednit téměř všechny individuální požadavky zákazníka a díky němuž je možné ?ušít Váš sklad takřka na míru".

Čítať celý článok...
 

Priami dodávatelia automobilky GM musia byť vyškolení na štandard MMOG/LE do konca februára

Minerva ČR, výhradný dodávateľ popredného ERP systému QAD v Českej a Slovenskej republike, vyhlasuje jarné školenie inovovanej verzie štandardu MMOG/LE V3. Aktuálne sú stanovené dva termíny a miesta. Školenia budú prebiehať v kanceláriách Minervy ČR, prvé bude prebiehať v dňoch 2. a 3. februára 2011 v Brne a druhé školenie je pripravené na 9. a 10. februára 2011 v Prahe. Minerva ČR je členom automobilového združenia Odette ČR a je týmto združením autorizovaná pre školenia a služby súvisiace s MMOG/LE.

Čítať celý článok...
 

Lyže zo Sportenu budú vyrábané za podpory komplexného ERP systému QAD

Minerva Česká republika oznamuje podpísanie zmluvy na dodávku ERP systému s rozšírenými aplikáciami českému výrobcovi Sporten so sídlom v Novom Meste na Morave, centre zimých športov v ČR. Na podpis zmluvy nadviazalo školenie pre top management a kľúčových užívateľov, súčasne bola zahájená implementácia systému spoločnosťou Minerva ČR.

Čítať celý článok...
 

Datalock SPIN opäť vo výrobe

Výrobca gumených tesnení, spoločnosť Eldisy Slovakia, od júna tohto roku využíva výhody informačného systému Datalock SPIN.

Spoločnosť ELDISY Slovakia spol. s r.o. sa zaoberá výrobou gumených tesnení prevažne pre automobilový priemysel. V jej portfóliu sú automobilové značky ako AUDI, Mercedes, BMW, Volkswagen, Porsche. Spoločnosť je na slovenskom trhu od roku 2006.

Čítať celý článok...
 

V metropole východu vzniká špičkové vývojové pracovisko

Spoločnosť Antik Telecom buduje v Košiciach laboratórium špecializované na vývoj technológií digitálneho spracovania obrazu. Pracovisko stavajúce na doterajších úspechoch pri vývoji produktov pre digitálnu televíziu prinesie do regiónu ďalšie pracovné príležitosti a produkty s vysokou pridanou hodnotou.

Čítať celý článok...
 

Nová vláda vsádza na nemecko-slovenskú spoluprácu

1. NEMECKO-SLOVENSKÝ HOSPODÁRSKY ROZHOVOR:

(10.09.2010) Predsedníčka vlády Iveta Radičová (SDKÚ-DS) ocenila na dnešnom Hospodárskom rozhovore v Bratislave angažmán nemeckých firiem na Slovensku. Aj predseda Národnej rady Richard Sulík (SaS) pochválil dobrú úroveň súčasných vzájomných nemecko-slovenských vzťahov. Na podujatie prišlo mnoho hostí z politického a hospodárskeho života, ktorí prijali pozvanie Nemeckej obchodnej komory a Nemeckého Veľvyslanectva v Bratislave.

Čítať celý článok...
 

Technical Computing Bratislava 2010

Po sedmnácti pražských ročnících zavítá letos poprvé série mezinárodních konferencí Technical Computing do Bratislavy. V nově zrekonstruovaném hotelu Sorea se bude konference konat 20.10.2010 za organizační podpory firem Systémy priemyselnej informatiky s.r.o. a HUMUSOFT s.r.o., mediálními partnery konference jsou časopis AUTOMA a internetový časopis Posterus.

Čítať celý článok...
 

Ideálny pre oceľ

Robotizovaný zvárací systém TransSteel Robotics je vysoko produktívny a široko použiteľný.  So svojimi najnovšími aplikáciami znamená pre užívateľa najlepšie podmienky pre ideálne zváranie ocele.

Vývojári nového systému TransSteel Robotics sa zamerali výhradne na robotizované zváranie ocele. Výsledok presvedčil užívateľov jasnými výhodami: robustnosť, spoľahlivosť, efektívnosť, perfektné zváracie vlastnosti ocele, časovo úsporné funkcie, možnosť chladenia vzduchom alebo vodou. Nadčasové systémy sú kompatibilné s robotmi významných výrobcov.

Čítať celý článok...
 

Inšpekčný robot – eliminuje ohrozenie ľudských životov

Ľudia sa už od prvopočiatkov veľmi často snažili uľahčovať si život rôznymi dômyselnými vynálezmi a objavmi. Hlavne keď ide o ľudské životy. Prečo by sa malo riskovať s ľudskými životmi, keď tam môžeme poslať robota? Aj vďaka tomu sa stala vojenská technika lídrom výskumu a vývoja v technických oblastiach. Žiaľ v súčasnosti pociťujeme ohrozenie nie len v ohniskách vojnových konfliktov ale aj v bežnom civilnom živote. Zariadenia, ktoré sa prednedávnom vyvíjali ako prísne tajné v strážených laboratóriách, sa dnes pre civilné potreby navrhujú v laboratóriách univerzitných  pracovísk.

Čítať celý článok...
 

Zákaznické dny ve firmě TAJMAC-ZPS

Letošní zákaznické dny proběhly ve firmě TAJMAC-ZPS, a.s ve dnech 18. a 19. března, tedy o měsíc dříve, než tomu bylo v minulých letech. Vysoký počet spoluvystavovatelů (42 firem na 45 stanovištích s více jak 92 zástupci) svědčil o zvýšeném zájmu našich dodavatelů prezentovat se na této akci. Návštěvníci měli možnost shlédnout rekordní počet předváděných exponátů, celkem 28, které představily široký výrobní sortiment naší společnosti.

Čítať celý článok...
 
Stránka 25 z 25

Uzávierka čísla 2/2018 je 23. apríla 2018 
Číslo 2/2018 vyjde 3. mája 2018

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 

 
 

Počítadlo prístupov

Od 28.5.2014 bol obsah zobrazený : 754018