Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

Kia vyrobila na Slovensku už milión motorov

•    Spoločnosť Kia Motors Slovakia vyrobí denne viac ako 1 350 motorov
•    Do rozšírenia kapacít na výrobu motorov Kia investovala viac ako 100 miliónov eur

Spoločnosť Kia Motors Slovakia vyrobila na Slovensku svoj v poradí už miliónty motor. Je ním benzínový motor s objemom 1,4 litra, ktorý sa v závode produkuje od spustenia sériovej výroby v novembri 2006. Zároveň je najvyrábanejším motorom v celej histórii. Doteraz zišlo z montážnej linky viac ako 355 000 kusov tohto typu motora.

Čítať celý článok...
 

Změny v organizační struktuře společnosti HUMUSOFT s.r.o.

HUMUSOFT s.r.o. představuje změny ve vedení společnosti. HUMUSOFT oslaví v tomto roce 20 let své existence ve formě s.r.o. Společnost byla založena v listopadu 1991 pěti společníky. Všichni tito společníci se dosud aktivně podílejí na práci pro společnost. S ohledem na další rozvoj společnosti jsme se rozhodli upravit systém funkcí vedoucích pracovníků tak, aby přehledným způsobem vyjadřoval jejich okruhy kompetence.

Čítať celý článok...
 

Kimberly-Clark Professional* uvádza „inteligentné“ utierky WYPALL* X90

Popredný dodávateľ produktov pre priemyselné pracoviská KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL* uvádza na trh nové utierky   WYPALL* X90. Pre ich vývoj a výrobu využila spoločnosť najnovšie technológie a taktiež patentovaný dvojvrstvový rýchle absorbujúci materiál HYDROKNIT*. Vďaka staplovému vláknu  má  utierka  omnoho vyššiu saciu schopnosť a je mäkšia než iné utierky radu WYPALL* X. Utierka  WYPALL* X90 bola navrhnutá tak, aby sa prispôsobila čistenému povrchu. Nie je teda nutné ju prekladať ani inak formovať, sama sa totiž prispôsobí tvaru a typu povrchu – jednoducho sa vojde do rohov a práca s ňou je tak pohodlnejšia a príjemnejšia.

Čítať celý článok...
 

Zhabané falzifikáty ložísk SKF na Slovensku

Skupina SKF v marci tohto roku asistovala pri zásahu Colného úradu Žilina proti neautorizovanému predajcovi falzifikátov ložísk v Žilinskom regióne. V priebehu razie bolo zhabaných okolo 6 ton sfalšovaných ložísk SKF. Prípad, za podpory SKF, v súčasnosti vyšetruje Colný úrad Žilina. Všetky výrobky, ktoré budú súdom označené za falzifikáty, budú zošrotované. Nepoctivému predajcovi, okrem straty reputácie na trhu, hrozia dodatočné žaloby zo strany zákazníkov.

Slovenský colný úrad reagoval veľmi pohotovo a efektívne. SKF podporuje presadzovanie práva duševného vlastníctva vo viacerých častiach sveta aby pomohlo zastaviť obchodovanie s falzifikátmi. Z tohto dôvodu na SKF zapôsobilo ako slovenské colné orgány prezentovali nebezpečenstvo falzifikátov ložísk voči trhu.

Čítať celý článok...
 

Novinka v oblasti bodového svařování FANUC R-1000iA/100F

Vysoce spolehlivý design běžný pro roboty R-1000iA, R-2000iB, M-900iA a M-2000iA je vyzkoušený na 85.000 instalovaných robotech po celém světě v automobilových svařovnách, slévárnách a jiných aplikacích v drsném prostředí.

Tyto léty vyzkoušené a prověřené modelové řady nyní obohacuje novinka v modelové rodině R-1000iA FANUC R-1000iA/100F, která rozšiřuje vlastnosti této řady o vyšší nosnost (do 100 kg) a větší dosah 2 230 mm. Tato skutečnost v kombinaci s ostatními vlastnostmi této třídy znamená, že FANUC R-1000iA/100F představuje jedno z nejefektivnějších řešení pro oblast bodového svařování.

Čítať celý článok...
 

Slovenský dodávateľ Tower Automotive zvyšuje svoju efektivitu v oblasti plánovania

Tower Automotive zvyšuje svoju efektivitu v oblasti plánovania výroby pomocou upgradu na výkonnejšiu verziu špičkového APS Preactor, ktorý využíva už deväť rokov.  

Závod Tower Automotive v Malackách patrí do amerického holdingu a vyrábajú sa tu konštrukčné diely lisovaných a zváraných automobilových komponentov. Výroba je stopercentne  zameraná  na automobilový priemysel. Tower vyrába sériovo a väčšinová časť produkcie je dodávaná koncernu Volkswagen (69 %). Tower Automotive v Malackách zamestnáva vyše 600 ľudí s obratom cca 82 mil EUR. Nadnárodný koncern Tower Automotive má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách na štyroch kontinentoch.

Čítať celý článok...
 

DENIOS Pochozí sklad nebezpečných látek

Od začátku roku rozšiřuje společnost DENIOS svoji nabídku skladovacích kontejnerů o nový typ MC Vario s přirozeným větráním.

Tato varianta umožňuje optimální skladování hořlavých látek a splňuje veškeré legislativní požadavky pro přirozenou výměnu vzduchu. Vychází z dlouho osvědčeného konceptu skladů typu MC Vario, který umožňuje zohlednit téměř všechny individuální požadavky zákazníka a díky němuž je možné ?ušít Váš sklad takřka na míru".

Čítať celý článok...
 

Priami dodávatelia automobilky GM musia byť vyškolení na štandard MMOG/LE do konca februára

Minerva ČR, výhradný dodávateľ popredného ERP systému QAD v Českej a Slovenskej republike, vyhlasuje jarné školenie inovovanej verzie štandardu MMOG/LE V3. Aktuálne sú stanovené dva termíny a miesta. Školenia budú prebiehať v kanceláriách Minervy ČR, prvé bude prebiehať v dňoch 2. a 3. februára 2011 v Brne a druhé školenie je pripravené na 9. a 10. februára 2011 v Prahe. Minerva ČR je členom automobilového združenia Odette ČR a je týmto združením autorizovaná pre školenia a služby súvisiace s MMOG/LE.

Čítať celý článok...
 

Lyže zo Sportenu budú vyrábané za podpory komplexného ERP systému QAD

Minerva Česká republika oznamuje podpísanie zmluvy na dodávku ERP systému s rozšírenými aplikáciami českému výrobcovi Sporten so sídlom v Novom Meste na Morave, centre zimých športov v ČR. Na podpis zmluvy nadviazalo školenie pre top management a kľúčových užívateľov, súčasne bola zahájená implementácia systému spoločnosťou Minerva ČR.

Čítať celý článok...
 

Datalock SPIN opäť vo výrobe

Výrobca gumených tesnení, spoločnosť Eldisy Slovakia, od júna tohto roku využíva výhody informačného systému Datalock SPIN.

Spoločnosť ELDISY Slovakia spol. s r.o. sa zaoberá výrobou gumených tesnení prevažne pre automobilový priemysel. V jej portfóliu sú automobilové značky ako AUDI, Mercedes, BMW, Volkswagen, Porsche. Spoločnosť je na slovenskom trhu od roku 2006.

Čítať celý článok...
 
Stránka 34 z 36

Uzávierka čísla 5/2018 je 22. októbra 2018 
Číslo 5/2018 vyjde 12. novembra 2018

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 
 

Počítadlo prístupov

Od 28.5.2014 bol obsah zobrazený : 895255