Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

Elektromobily BMW mají šťávu od Lappu

Radost z jízdy jde ruku v ruce s jednoduchým nabíjením: městský elektromobil BMW i3 jezdí absolutně bez emisí a je vybaven nabíjecím systémem Lapp. Skupina Lapp tím potvrzuje, že je kompletním poskytovatelem řešení konektivity pro e-mobility.Čítať celý článok...
 

MCAE Systems na MSV v Nitre

Na výstavišti Agrokomplex v Nitře, kde proběhne 23. – 26. května 2017 již 24. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, představí česká společnost MCAE Systems nejžhavější novinky a trendy z oboru 3D technologií, které nacházejí uplatnění v průmyslových odvětvích. V hale F na stánku č. 33 budou k vidění nejnovější profesionální 3D tiskárny Stratasys a MakerBot, automatizované systémy pro optické 3D měření GOM i špičkový CAD/CAM software Tebis.

 

Čítať celý článok...
 

Silný rast v súlade s očakávaniami

Koncern Jungheinrich úspešne uzavrel fiškálny rok 2016, pričom dosiahol  výrazné nárasty vo všetkých kľúčových ukazovateľoch. Hlavnými ťahúňmi rastu boli predaj nových zariadení a divízia Logistických systémov. Spoločnosť dosiahla nové rekordy v počte predaných zariadení, hodnote prijatých objednávok, tržbách, výrobe a všetkých ziskových ukazovateľoch. Tento trend pokračuje aj v prvých dvoch mesiacoch tohto roka.

 

Čítať celý článok...
 

Skupina Lapp pokračuje ve stabilním růstu

V předchozím účetním roce 2015/2016 (od 1. října do 30. září) se tomuto silnému hráči na trhu integrovaných řešení v oblasti kabelových a spojovacích technologií podařilo výrazně zlepšit své výsledky. Čisté tržby vzrostly na 901,5 mil. €. „Rozšířili jsme naši zákaznickou základnu po celém světě.  Na tuto skutečnost jsme velmi hrdí, protože dokládá, že jsou naše produkty a služby na trhu dobře přijímány,“ říká Andreas Lapp, předseda představenstva Lapp Holding AG. Zisk před zdaněním se zvýšil o 3,9 % na 42,9 mil. €. Počet zaměstnanců na plný pracovní úvazek vzrostl o 140 na 3 440, přičemž celkem pracuje ve skupině Lapp 3 530 zaměstnanců.

Čítať celý článok...
 

Firma SCHUNK je opäť nominovaná na cenu Hermes Award

Kolaboratívne uchopovače so senzorickou aurou sú v prvej päťke, medzi nominovanými na prestížnu priemyselnú cenu.  Už po druhýkrát v priebehu iba troch rokov, dosiahla firma SCHUNK, kompetentný líder pre upínaciu techniku a uchopovacie systémy nomináciu na cenu Hermes Award, jednej z najžiadanejších priemyselných cien na svete.

Čítať celý článok...
 

Medzinárodná konferencia Newmatec 2017

MEMORADNDUM
V dňoch 28. a 29.3. 2017 sa v hoteli Partizán na Táľoch, uskutočnil III. ročník konferencie Newmatec pod patronátom a organizáciou Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR). Na konferencii sa zúčastnilo 250 predstaviteľov automobilového priemyslu, v zastúpení najvyšších manažérov Volkswagen Slovakia, PSA Group, KIA Motors Slovakia, rozhodujúcich subdodávateľov automobilového priemyslu a predstaviteľov ZAP SR.

Čítať celý článok...
 

Kia Motors Slovakia zvýšila mzdy

Výsledkom tohtoročného kolektívneho vyjednávania o mzdových podmienkach pre zamestnancov Kia Motors Slovakia je dohoda platná k 1. aprílu 2017. Zástupcovia zamestnancov sa s vedením spoločnosti dohodli na raste základných miezd pre výrobných zamestnancov o 75 eur.Čítať celý článok...
 

Lapp Kabel na trh kolejových vozidel

Ani ne rok od chvíle, kdy skupina Lapp na veletrhu InnoTrans v Berlíně poprvé představila portfolio kabelů pro železniční techniku, se společnost LAPP KABEL s.r.o., české a slovenské zastoupení skupiny Lapp, stala členem Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI).

 

 

Čítať celý článok...
 

Solárne panely na kamiónoch

Medzinárodný dodávateľ logistických služieb Dachser a Fraunhoferov inštitút pre solárne energetické systémy z nemeckého Freiburgu spustili projekt, ktorý hľadá odpoveď na otázku, či je možné nainštalovať na dosiaľ nevyužitú plochu strechy kamiónov fotovoltické panely a využívať takto vyrobenú energiu pre udržiavanie teploty v nákladnom priestore kamiónu.

Čítať celý článok...
 

Digitalizácia a robotizácia...

Zriedka uplynie deň, keď by sme nepočuli správy o tom, ako digitalizácia, umelá inteligencia alebo virtuálna realita ovplyvňuje pracovné prostredie. Napísalo sa mnoho článkov predpovedajúcich vznik viac pracovných miest, nástup iných druhov pracovných pozícií, ale aj čiastočný alebo úplný zánik pracovných miest. Spoločnosť ManpowerGroup prezentovala na Svetovom ekonomickom fóre v Davose výsledky svojho najnovšieho prieskumu „Skills revolution“, kde sa spýtala 18 000 zamestnávateľov v 43 krajinách.

Čítať celý článok...
 
Stránka 6 z 36

Uzávierka čísla 5/2018 je 22. októbra 2018 
Číslo 5/2018 vyjde 12. novembra 2018

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 
 

Počítadlo prístupov

Od 28.5.2014 bol obsah zobrazený : 895232