Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

Kia Motors Slovakia zvýšila mzdy

Výsledkom tohtoročného kolektívneho vyjednávania o mzdových podmienkach pre zamestnancov Kia Motors Slovakia je dohoda platná k 1. aprílu 2017. Zástupcovia zamestnancov sa s vedením spoločnosti dohodli na raste základných miezd pre výrobných zamestnancov o 75 eur.Čítať celý článok...
 

Lapp Kabel na trh kolejových vozidel

Ani ne rok od chvíle, kdy skupina Lapp na veletrhu InnoTrans v Berlíně poprvé představila portfolio kabelů pro železniční techniku, se společnost LAPP KABEL s.r.o., české a slovenské zastoupení skupiny Lapp, stala členem Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI).

 

 

Čítať celý článok...
 

Solárne panely na kamiónoch

Medzinárodný dodávateľ logistických služieb Dachser a Fraunhoferov inštitút pre solárne energetické systémy z nemeckého Freiburgu spustili projekt, ktorý hľadá odpoveď na otázku, či je možné nainštalovať na dosiaľ nevyužitú plochu strechy kamiónov fotovoltické panely a využívať takto vyrobenú energiu pre udržiavanie teploty v nákladnom priestore kamiónu.

Čítať celý článok...
 

Digitalizácia a robotizácia...

Zriedka uplynie deň, keď by sme nepočuli správy o tom, ako digitalizácia, umelá inteligencia alebo virtuálna realita ovplyvňuje pracovné prostredie. Napísalo sa mnoho článkov predpovedajúcich vznik viac pracovných miest, nástup iných druhov pracovných pozícií, ale aj čiastočný alebo úplný zánik pracovných miest. Spoločnosť ManpowerGroup prezentovala na Svetovom ekonomickom fóre v Davose výsledky svojho najnovšieho prieskumu „Skills revolution“, kde sa spýtala 18 000 zamestnávateľov v 43 krajinách.

Čítať celý článok...
 

Vytváříme spojení napříč kontinenty

Nový Gotthardský úpatní tunel (nejdelší železniční tunel na světě), podzemní tunel pod Bosporskou úžinou, 111 kilometrů nového tunelu pro metro v Dauhá během pouhých 26 měsíců. Když lidé mluví o projektech století, jako jsou tyto, zmiňuje se vždy jedno jméno: Herrenknecht, a spolu s ním i skupina Lapp.

 

 

Čítať celý článok...
 

Vážení priatelia, milí čitatelia ai magazine

kde bolo, tam bolo..., v našom prípade to určite nebolo ani za siedmimi horami ani za siedmimi dolami, ale rovno tu nám pod nosom. Takže  vám nepoviem rozprávku, ale čosi o realite na mediálnom trhu dnešných dní, ktorá sa priamo dotýka aj časopisu ai magazine. Čítajte  ďalej, prosím!

Úprimne nás teší  množstvo  vašich pozitívnych reakcií na našu prácu a jej konečný produkt, ktorým je už desať rokov nepretržitého vychádzania časopis ai magazine ─ prvý časopis o automobilovom priemysle, strojárstve a ekonomike na Slovensku. Veľmi nás to motivuje a podnecuje k ďalším inováciám.   Mám na mysli inovácie, ktoré kvalitu časopisu posúvajú dopredu a prinášajú zaujímavé informácie a obraz o tom, ako trh v danej oblasti vyzerá, čo nové prináša,  ale  často aj inšpiráciu. Ďakujeme za vašu podporu.

Čítať celý článok...
   

Nová dimenzia decentralizovaného napájania

Inovatívny prístroj s kombinačným obvodom Emparro67 Hybrid je multitalent s mnohými silnými stránkami: Nielenže premiestňuje napájanie zo skriňového rozvádzača do priemyselného poľa, ale prostredníctvom dvoch integrovaných kanálov  s dvomi integrovanými kanálmi na monitorovanie zaťažovacieho obvodu s napätím 24 V DC kontroluje prúdy, čím zabezpečuje vysokú prevádzkovú bezpečnosť.

Čítať celý článok...
 

Ochrana zdraví na prvním místě

Hledáte vhodné vývodky pro kolejová vozidla, tunely nebo elektroinstalace ve veřejných budovách? Nová řada bezhalogenových kovových vývodek SKINTOP® MS-HF-M je to správné řešení! Robustní konstrukce z poniklované mosazi a těsnicí prvky bez halogenů garantují spolehlivé připojení kabelu. Funkce kovových vývodek SKINTOP®, jako je optimální odlehčení tahu, variabilní rozsahy sevření a vysoké krytí, jsou již samozřejmostí.

 

Čítať celý článok...
 

HANNOVER MESSE 2017, 24.–28. apríl

Veľtrh HANNOVER MESSE je celosvetovo najdôležitejší priemyselný veľtrh. Pod mottom „Integrated Industry – Creating Value“ je tento veľtrh medzinárodnou scénou k témam Priemysel 4.0 Integrované energetické systémy. Popri HANNOVER MESSE organizuje Deutsche Messe AG Ďalšie priemyselné veľtrhy vo všetkých kútoch sveta, pod zastrešujúcou značkou HANNOVER MESSE Worldwide.

Čítať celý článok...
 
Stránka 6 z 36

Uzávierka čísla 5/2018 je 22. októbra 2018 
Číslo 5/2018 vyjde 12. novembra 2018

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 
 

Počítadlo prístupov

Od 28.5.2014 bol obsah zobrazený : 895238