Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

Minerva - implementácie ERP QAD Enterprise Edition

Minerva Česká republika oznamuje úspešné dokončenie implementácie QAD Enterprise Edition (QAD EE) vo firme CoorsTek v Turnove. V rámci medzinárodnej implementácie spoločnosti CoorsTek Minerva Česká republika poskytla miestne jazykové prostriedky na implementáciu podnikového jadra ERP pre CoorsTek a podporovala celú implementáciu školením užívateľov. ERP QAD v českom CoorsTek bol spustený v apríli 2016.

Čítať celý článok...
 

100 rokov inovácií

Švédske výskumné centrum spoločnosti ABB vo Vasteras oslávilo 100. výročie svojej existencie za účasti kráľa Karola XVI Gustáva, generálneho riaditeľa ABB, Ulricha Spiesshofera, švédskho ministra energetiky, Ibrahima Baylana a ďalších národných a miestnych hodnostárov.

 

 

Čítať celý článok...
 

ZW3D – výkonné a cenovo atraktívne CAD riešenie

ZW3D je parametrický 3D CAD program, ktorý bol predstavený ako software VX roku 1985 Markom Vorwallerom v Spojených Štátoch. V roku 2010 bol program VX odkúpený spoločnosťou ZWCAD Software Co., Ltd. a premenovaný na ZW3D, a teda na názov, pod ktorým ho poznáme aj dnes. Program ZW3D je postavený na unikátnom modelovacom jadre OverDrive, ktoré je aj v dnešnej dobe vyvíjaný a vylepšovaný v Melborne na Floride.

Čítať celý článok...
 

3D myš, pomocník pri konštrukcii

S príchodom 3D modelovania prišiel zároveň problém s orientáciou 3D modelu na monitore počítača. Model sa síce väčšinou dá natáčať pomocou myši, ale sme tu limitovaní iba jedným dvojrozmerným pohybom, teda natáčanie nikdy nie je úplne presné alebo intuitívne. S riešením tohto problému prišla spoločnosť 3Dvonnrxion, ktorá sa zaoberá vývojom ergonomického hardwaru primárne určeného na počítačovú konštrukciu.

Čítať celý článok...
 

Nový president a výkonný ředitel FANUC Europe

Echternach, Lucembursko - FANUC Europe Corporation, přední dodavatel CNC, průmyslových robotů a dalších prostředků pro automatizaci výroby, oznámil jmenování Shinichi Tanzawy prezidentem a výkonným ředitelem (CEO) společnosti s účinností od 1. září 2016. Jako prezident a CEO, bude mít Shinichi Tanzawa odpovědnost za všechny evropské společnosti FANUC.

Čítať celý článok...
 

Dachser vsádza na kvalitu

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser prináša do logistiky už viac ako 85 rokov nové nápady a inovácie a často tak určuje trendy v celom odbore. Cieľom je čo najvyššia kvalita logistických služieb v súlade s princípmi trvalo udržateľného rozvoja. Jednou z takýchto inovácií sú napríklad aj zabezpečovacie vrecia používané pri nakládke. V európskej sieti Dachser sa týchto pomôcok pre starostlivé zabezpečenie nákladu na ložnej ploche využije každý rok viac ako 40 000 kusov.

Zabezpečovacie vrecia, ktoré vyvinul Dachser pre svoje potreby, majú objem 80 litrov a sú vyrobené z látky bežne používanej na protipovodňové vaky.

Čítať celý článok...
 

Modulární nástrojové vybavení

Modularita, která je neodmyslitelně spojena se třemi nástrojovými systémy značky Sandvik Coromant – Coromant Capto®, Coromant EH a CoroTurn® SL – se pro výrobce, kteří uvažují o nástrojovém vybavení stroje nebo celého výrobního závodu, může ukázat, jako velice výhodná. Na rozdíl od utrácení peněz za nástroje samostatně pro každý stroj, obráběnou součást a tvarový prvek, modulární nástroje strojním dílnám umožňují vytvořit si s využitím malého souboru standardních položek optimalizované nástrojové sestavy vhodné pro jakoukoli aplikaci.

Čítať celý článok...
 

Na hoře či v dole

Tentokrát před námi stála nelehká výzva navrhnout a zkonstruovat kabelovou smyčku kolesového rypadla mezi horní stavbou rýpadla a jeho podvozkem pro našeho významného zákazníka NOEN a.s. Pro tuto unikátní aplikaci jsme si vzali na pomoc specialisty z firmy Brevetti Stendalto, kteří pro nás na základě propozic zadavatele a námi navržených kabelů připravili 3D návrh modelu plastového řetězu a otočného vodicího kanálu z nerezové oceli. Zní to jednoduše, co říkáte? Věřte, že tomu tak rozhodně není.

Čítať celý článok...
 

GEFCO - nová výkonná viceprezidentka

Courbevoie, Francúzsko, 11. júl 2016. Skupina GEFCO oznamuje menovanie Anne Lambussonovej do Sekcie správy zmlúv PSA (PSA Contract Division Management). Je tiež členkou výkonnej rady. S dvojitou skúsenosťou z oblasti železničnej prepravy a automobilového sektora predstavuje Anne Lambussonová kombináciu odbornosti v oblasti priemyslu a manažérskych schopností pre obchodné sekcie, ktoré rozvinula v medzinárodnom prostredí.  V sekcii správy zmlúv PSA nahradí Paula-Henriho Fréreta, ktorý prevezme manažment regiónu ASOR (východná Ázia) na pozícii výkonného viceprezidenta.

 

 

 

Čítať celý článok...
 

Paletizační robot KUKA

Vysoká rychlost  je velká výzva pro paletizační roboty působící v systémových řešeních v potravinářském průmyslu nebo logistice. Ta však nesmí být dosažena na úkor přesnosti. Jak vysvětluje Michael Fraede - manažer segmentu spotřebního zboží ve společnosti KUKA Robotics, ani jeden z těchto požadavků není problém pro paletizační roboty KUKA KR QUANTEC.

Čítať celý článok...
 
Stránka 10 z 36

Uzávierka čísla 6/2018 je 23. novembra 2018 
Číslo 6/2018 vyjde 7. decembra 2018

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 
 

Počítadlo prístupov

Od 28.5.2014 bol obsah zobrazený : 954794