Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

Home

GEFCO vytvára strategické geo-regióny

Spoločnosť GEFCO má na Slovensku a v Čechách od 1. 8. 2017 spoločný manažment. Novým riaditeľom sa stal Aleksander Raczynski, ktorý viedol posledné 4 roky GEFCO v Českej republike. Tento nový geografický región má viac ako 1 200 zamestnancov a vďaka dynamike ekonomického rastu patrí do prvej trojky v rámci skupiny GEFCO. Zdieľaním know-how a prevádzkových kapacít spoločnosť GEFCO zaujme popredné miesta na oboch trhoch.

„Česi a Slováci sú historicky úzko spojení. Oba národy mali vo svojej histórii podobné míľniky, hovoria takmer rovnakými jazykmi a zdieľajú podobnú podnikateľskú kultúru. Z pohľadu hodnotenia medzinárodného obchodu sú veľmi silnými ekonomickými partnermi. A práve to chceme využiť pri budúcom rozvoji aktivít spoločnosti GEFCO na oboch trhoch,“ hovorí Pierre-Jean Lorrain, výkonný viceprezident CEBAME & EUROMED.

Obe pobočky sú na vysoko profesionálnej úrovni, pričom majú svoje vlastné know-how v rôznych segmentoch. A zdieľaním týchto znalostí budeme schopní poskytovať sofistikovanejšie logistické riešenia slovenským aj českým klientom,“ hovorí o svojich plánoch generálny riaditeľ nového geo-regiónu, Aleksander Raczynski a dodáva: „Využijeme čiastočné rozdiely oboch národov, vrátane zdravej súťaživosti a tento fenomén plánujeme využiť ako hnací motor, vďaka ktorému udržíme aktuálny rastový trend oboch krajín v rámci skupiny GEFCO.“

Vrcholový manažment spoločnosti GEFCO očakáva, že toto nové usporiadanie prinesie rast efektivity a lepšie postavenie pri medzinárodných tendroch ako na Slovensku, tak aj v Čechách. Nielen spoločnosť GEFCO, ale predovšetkým jej klienti budú profitovať z tejto novej štruktúry, pretože budú mať k dispozícii aj kompletné portfólio špecializovaných služieb druhej dcérskej spoločnosti. Klienti navyše môžu očakávať ešte optimalizovanejšie logistické riešenia.

 

GEFCO SLOVAKIA

GEFCO na Slovensku aj v Českej republike poskytuje svojim zákazníkom kompletné riešenie dodávateľského reťazca – pozemnú, leteckú a námornú prepravu, logistiku hotových vozidiel, colné a daňové zastúpenie, skladovanie a možnosť využitia ekologického systému vratných obalov.

GEFCO na Slovensku patrí medzi top 5 logistických operátorov na lokálnom trhu a je jednotkou v logistike hotových vozidiel. V roku 2016 dosiahla spoločnosť obrat 140 mil. €. V rámci spoločnosti je aktuálne zamestnaných 800 zamestnancov na 13 pobočkách v Bratislave, Senci, Trnave, Leviciach, Strečne, Poprade, Košiciach, Kechneci, Haniske a vo Vyšnom Nemeckom.

GEFCO v Českej republike pôsobí od roku 2003. Lokálna pobočka bola založená s primárnym cieľom, a to zabezpečenie logistických tokov pre vtedy novovytvorenú spoločnosť Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíne. Postupne boli na trh zavedené všetky služby poskytované skupinou na globálnej úrovni. Aktuálne je v Českej republike 8 pobočiek GEFCO, ktoré zamestnávajú viac než 400 ľudí.

www.gefco.sk / www.gefco.cz

 

KONTAKTY PRE MÉDIÁ

TOMÁŠ BRADA

GEFCO SLOVAKIA s.r.o. – PR & Marketing Manager CZ/SK

Tel.: +420 724 604 688 – Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 

SIMONA ŽIGOVÁ

PRime time s.r.o.

Tel.: +421 948 559 266 – Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 

 

Reklama

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama