aimagazine
Nový generálny manažér OnRobot pre CEE
14. Mar. 2019 | autor: redakcia
Spoločnosť OnRobot, vedúci poskytovateľ inovatívnych koncových nástrojov pre kolaboratívne roboty, vymenovala Aleksandra Marinkovica za nového generálneho manažéra pre región CEE. A. Marinkovic povedie nedávno otvorenú regionálnu pobočku vo Varšave, pričom bude zodpovedný za obchodné aktivity v strednej a východnej Európe, vrátane Českej republiky a Slovenska.


„Trh kolaboratívnych robotov sa rozvíja veľmi dynamicky. Súčasťou našej stratégie je posilňovať pozíciu OnRobot prostredníctvom interného vývoja, akvizíciami, rovnako ako aj expanziou globálnej partnerskej siete. Našim hlavným cieľom je stať sa globálnym lídrom v oblasti kolaboratívnych aplikácií pre výrobné podniky. Úlohou Aleksandra bude preto vybudovať silný tím a rozvíjať obchodnú a partnerskú sieť v dôležitom regióne CEE,“ hovorí Enrico Krog Iversen, výkonný riaditeľ OnRobot.

„Našim zákazníkom chceme sprístupniť kolaboratívne aplikácie umožňujúce robotizovať úlohy, ktoré v minulosti nebolo možné automatizovať,“ hovorí Aleksander Marinkovic. „Ako nový generálny manažér v strednej a východnej Európe sa budem snažiť o to, aby sme oslovili čo najširšie spektrum lokálnych spoločností. Zameriame sa hlavne na segment stredných a malých firiem (SMB), ktoré majú vďaka robotizácii možnosť významne zvýšiť svoju konkurenčnú výhodu.“ 

Aleksander Marinkovic v minulosti pôsobil na pozícii Business Area Manager Industry MEC v spoločnosti Mettler-Toledo, ktorá je popredným výrobcom presných meracích prístrojov pre laboratóriá a ďalšie priemyselné odvetvia. Predtým pracoval ako obchodný riaditeľ divízie energetiky v spoločnosti ABB, kde nastúpil po svojom pôsobení vo firme Schneider Electric. Aleksander Marinkovic absolvoval Fakultu elektrotechniky na univerzite Politechnika Warszawska. 

O spoločnosti OnRobot 
Spoločnosť OnRobot so sídlom v dánskom Odense poskytuje hardvérové a softvérové technológie pre aplikácie realizované kolaboratívnymi robotmi (coboty). Spoločnosť vyvíja uchopovače, senzory a ďalšie vybavenie pre coboty kvôli jednoduchšiemu využívaniu technológie v takých aplikáciách, ako je napríklad balenie, kontrola kvality, manipulácia s materiálmi, obsluha strojov, montáž a zváranie. Okrem centrály v Dánsku má v súčasnosti spoločnosť pobočky i v Nemecku, Číne, USA, Malajzii a  Maďarsku s viac než 100 zamestnancami. Na Slovensku sú produkty OnRobot dodávané partnerskými spoločnosťami AMTECH, spol. s r.o., MTS, spol. s r.o. a STIMBA, s. r. o. Ak potrebujete ďalšie informácie, navštívte http://www.onrobot.com.

aktuálne vydanie zobraziť archív vydaní
ai magazine 2/2020 vyšiel 4.5.2020
PDF číslo na stiahnutie
ai magazine 3/2020 vyjde 1.7.2020
Uzávierka podkladov 19.6.2020
partneri
kalendár podujatí a výstav
najčítanejšie za 7 dní
LEADER press, s.r.o., vydavateľstvo odborných časopisov, Dolné Rudiny 2956/3, 010 01 Žilina
© LEADER press, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
0.027 s.