V Bratislave vyrobili miliónty Volkswagen Touareg
28. Mar. 2019 | autor: redakcia
Z linky najväčšieho slovenského výrobcu automobilov Volkswagen Slovakia (VWSK) zišiel slávnostne miliónty Volkswagen Touareg. Ide o prvé na Slovensku vyrábané SUV, ktoré je exportované do celého sveta už 17rokov.


Nový Volkswagen Touareg s jubilejným poradovým číslom milión to nebude mať k novému majiteľovi ďaleko. Objednal si ho zákazník z Poľska. Jeho želaním bola biela farba, šesťvalcový trojlitrový turbodiesel motor s výkonom 210 kW, 8-rýchlostná automatická prevodovka, elektricky sklápateľné ťažné zariadenie, kožený multifunkčný vyhrievaný volant a vzduchové tlmiče. Vozidlo je v športovej R-Line výbave s čiernym paketom typickým práve pre tretiu generáciu tohto modelu.

Miliónte vozidlo z výrobnej linky slávnostne vyprevadili zamestnanci, ktorí sa podieľali na jeho výrobe. „Milión vyrobených vozidiel Volkswagen Touareg dokazuje našu technickú odbornosť akompetenciu, ktorú odovzdávame prostredníctvom našich produktov zákazníkom do celého sveta. Pri tejto príležitosti ďakujem všetkým angažovaným zamestnancom, ktorí sa na tomto míľniku podieľali,“ uviedol Dr. Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo VWSK. Ako dodal, v záujme spoločnosti je zvýšenie konkurencieschopnosti závodu a s tým súvisiace zabezpečenie dobrej východiskovej pozície pri prideľovaní produktov v rámci koncernu Volkswagen. „A to sa nám môže podariť len vtedy, ak budeme spoľahlivým partnerom pre našich koncernových zákazníkov a pri našej práci ešte efektívnejší ako doteraz, “ vysvetlil.

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia vyrába stredne veľké SUV značky Volkswagen ako jediný závod na svete. Spustenie výroby SUV vozidiel v Bratislave v júni 2002 sa zapísalo do histórie fabriky ako najväčší investičný projekt, ktorý zabezpečil tisícky nových pracovných miest. Dnes schádza z liniek už tretia generácia modelu. „Keď sme sa pred vyše 17 rokmi dozvedeli, že sem príde SUV, boli sme veľmi pyšní. Pochopili sme, o akú veľkú vec ide. Získali sme víziu do budúcna a produkt, o ktorý sa budeme vedieť oprieť,“ zaspomínal si Stanislav Pavlík, zamestnanec, ktorý stál pri zrode prvého aj miliónteho Volkswagenu Touareg.
aktuálne vydanie zobraziť archív vydaní
ai magazine 5/2019 vyšiel 5.11.2019
PDF číslo na stiahnutie
ai magazine 6/2019 vyjde 2.12.2019
Uzávierka podkladov 18.11.2019
partneri
kalendár podujatí a výstav
najčítanejšie za 7 dní
LEADER press, s.r.o., vydavateľstvo odborných časopisov, Dolné Rudiny 2956/3, 010 01 Žilina
© LEADER press, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
0.0617 s.