aimagazine
Global Affairs v spoločnosti Schaeffler bude viesť diplomat
06. May. 2020 | autor: redakcia
Spoločnosť Schaeffler, dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel s celosvetovou pôsobnosťou, získala diplomata Dr. Petra Wittiga na pozíciu vedúceho novovytvorenej oblasti Global Affairs. Po odchode z aktívnej služby na nemeckom ministerstve zahraničných vecí nastúpil Dr. Wittig od 1. mája 2020 do skupiny Schaeffler.

Špičkový nemecký diplomat má za sebou bohatú medzinárodnú kariéru. Od svojho vstupu do zahraničnej služby v 80. rokoch bol nasadený v mnohých konfliktných regiónoch v Európe, na Blízkom východe a v multilaterálnej diplomacii. V rokoch 2009 až 2014 zastupoval Nemecko v Organizácii Spojených národov v New Yorku, z toho 2 roky v Rade bezpečnosti, najvyššom grémiu svetovej politiky. Následne presídlil ako veľvyslanec do Washingtonu, kde zastupoval záujmy Nemecka počas úradu prezidentov Obamu a Trumpa. Jeho hlavným pracovným zameraním bol protekcionizmus, obchodné konflikty a sankčné zákony. V roku 2018 bol ako veľvyslanec vyslaný do Londýna – v kontexte brexitu – na najdôležitejšie krízové miesto v Európe.

„Veľmi sa tešíme, že sa nám pre skupinu Schaeffler podarilo získať Dr. Wittiga, veľmi skúseného medzinárodného diplomata. Bude poskytovať poradenstvo a podporu predstavenstvu Schaeffler AG pri adaptácii skupiny Schaeffler na vznikajúce zmeny“, povedal Georg F. W. Schaeffler, rodinný akcionár a predseda dozornej rady Schaeffler AG. Klaus Rosenfeld, predseda predstavenstva Schaeffler AG, doplnil: „Nadchádzajúce roky sú pre nás ako dodávateľa pre automobilový a ostatný priemysel s celosvetovou pôsobnosťou spojené s veľkými výzvami. Chápanie politického vývoja a globálnych rizík je pritom stále dôležitejšie. S Dr. Wittigom k nám prichádza vynikajúci expert v tejto oblasti.“ Dr. Peter Wittig je vo svojej novej pozícii priamo podriadený predsedovi predstavenstva Klausovi Rosenfeldovi. Nová oblasť Global Affairs bude popri politickej komunikácii a koordinácii zväzov zahŕňať novovytvorenú funkciu „globálne riziká“, ktorá sa bude venovať analýze globálnych rizík a makroekonomickému vývoju. Tretím pilierom tejto oblasti bude podpora technológií, inovácií a výskumu. Odbornú zodpovednosť za tieto oblasti budú mať naďalej príslušní členovia predstavenstva, novovytvorená oblasť prevezme zodpovednosť za koordináciu aktivít všetkých štyroch regiónov skupiny Schaeffler.
aktuálne vydanie zobraziť archív vydaní
ai magazine 5/2020 vyšiel 26.10.2020
PDF číslo na stiahnutie
ai magazine 6/2020 vyjde 2.12.2020
Uzávierka podkladov 20.11.2020
partneri
kalendár podujatí a výstav
najčítanejšie za 7 dní
LEADER press, s.r.o., vydavateľstvo odborných časopisov, Dolné Rudiny 2956/3, 010 01 Žilina
© LEADER press, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
0.0788 s.