aimagazine
Ani preložený veľtrh automatica 2020 sa neuskutoční. Pripravuje sa nový formát pre rok 2021
02. Oct. 2020 | autor: redakcia
Výstava automatica naplánovaná na 8. - 11. decembra 2020 sa neuskutoční z dôvodu súčasných cestovných obmedzení v Európe v súvislosti s pandémiou koronavírusu, ktoré sú čoraz prísnejšie. Toto rozhodnutie prijal organizátor Messe München po dohode s partnerskou organizáciou VDMA Robotics + Automation a poradným výborom veľtrhu automatica.


Ďalšia automatica sa uskutoční 21. až 24. júna 2022.

V marci sa spoločnosť Messe München rozhodla presunúť termín výstavy z júna na december. Usporiadateľ Messe München urobil všetko pre to, aby zabezpečil bezpečnú osobnú výstavu tým, že podujatie odložil na posledný možný termín v roku a vypracoval komplexný protokol o ochrane a hygiene. Súčasný vývoj si však vyžaduje, aby boli aj tieto plány prehodnotené.
Z dôvodu zvyšujúceho sa počtu infekcií boli v posledných týždňoch zavedené cestovné obmedzenia pre čoraz väčší počet európskych krajín a regiónov. Podobne sa sotva zlepšila cestovná situácia mimo Európy. Mnoho nemeckých a medzinárodných spoločností okrem toho vydalo interné zákazy cestovania. Väčšina vystavovateľov sa preto obáva, že sa ich zúčastní iba malá časť pôvodne očakávaných návštevníkov. Z tohto dôvodu už neuvažujú o účasti na automatice 2020, hoci tento rok bol rekordným v pôvodnej obsadenosti veľtrhu.  Za týchto okolností, ktoré sa pravdepodobne nezlepšia, automatica 2020 nie je schopná plniť svoju úlohu spojenia ponuky a dopytu. 

Pripravuje sa nový formát výstavy pre leto 2021
Potreba priemyslu v oblasti osobných kontaktov, výmen a prezentácií je silnejšia ako kedykoľvek predtým. Preto Messe München v súčasnosti pracuje s vystavovateľmi na vývoji nového osobného podujatia s digitálnymi prvkami prispôsobeného okolnostiam v čase koronavírusu. Nové podujatie je koncipované ako kompaktná „výstava pred výstavou“ začiatkom leta 2021 a má sa stať doplnkom veľtrhu automatica. 
aktuálne vydanie zobraziť archív vydaní
ai magazine 3/2021 vyšiel 2.7.2021
PDF číslo na stiahnutie
ai magazine 4/2021 vyjde 8.9.2021
Uzávierka podkladov 26.8.2021
partneri
kalendár podujatí a výstav
najčítanejšie za 7 dní
LEADER press, s.r.o., vydavateľstvo odborných časopisov, Dolné Rudiny 2956/3, 010 01 Žilina
© LEADER press, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
0.0521 s.