aimagazine
Nový závod na výrobu podvozkových komponentov
11. Jun. 2019 | autor: redakcia
Spoločnosť ZF Friedrichshafen AG, globálny líder v technológiách pohonu a podvozku, ako aj pasívnych a aktívnych bezpečnostných systémov, rozširuje svoju výrobnú kapacitu o komponenty systémov podvozku pre osobné vozidlá otvorením nového závodu v Detve na Slovensku. Nový závod má plochu 11 000 metrov štvorcových a v prvej fáze vytvorí približne 200 pracovných miest.

„Otvorenie nášho nového závodu v Detve podčiarkuje našu stratégiu rozšíriť našu globálnu stopu“ vyhlásil Matthias Raulf, vedúci prevádzkovej jednotky Podvozkové komponenty divízie Technológie podvozkov osobných automobilov spoločnosti ZF, ktorý sa zúčastnil slávnostného otvorenia v Detve. „Komponenty podvozku budú aj v budúcnosti ďalej hrať dôležitú rolu v bezpečnosti, pohodlí a účinnosti vozidiel.“

Skupina ZF úspešne pôsobí na Slovensku od roku 1993. Spoločnosť zamestnáva viac ako 3 800 ľudí a v krajine dosahuje obrat vo výške 770 miliónov eur. Nový výrobný závod v Detve je najnovším rozvojovým projektom spoločnosti, ktorá dôsledne rozširuje svoju aktivitu v regióne. 

Zvyšovanie výrobnej kapacity systémov podvozku 
Závod ZF Detva sa nachádza na strednom Slovensku, v priemyselnom parku Punch Campus Detva. Závod má plochu 11 000 metrov štvorcových a v prvej fáze založenia poskytne pracovné miesta približne 200 zamestnancom. Výroba začne v júni 2019 a zameria sa na podvozkové komponenty pre osobné vozidlá, ako napríklad ramená riadenia, závesy kolies, guľové kĺby a tyče riadenia. Komponenty podvozku sú zodpovedné za jazdné pohodlie a ovládanie vozidla, ako aj za bezpečnosť. 

Spoločnosť ZF ponúka riešenia mobility ako celosvetová technologická spoločnosť. Naším cieľom je stať sa váženým zamestnávateľom pre uchádzačov o zamestnanie, ktorí žijú v Detve a celom Banskobystrickom kraji“, povedal Peter Ábel, vedúci závodu ZF Detva. „V budúcnosti plánujeme spolupracovať so strednými školami, aby sme ponúkli programy duálneho vzdelávania, ktoré sú rozhodujúce pri získavaní lokálnych odborných znalostí a súčasne pri zabezpečení kvalifikovanej pracovnej sily pre náš závod.“ZF na Slovensku 
Spoločnosť ZF je zastúpená v 5 mestách, a to Trnava, Levice, Šahy, Detva a Komárno. Spoločnosť zamestnáva v krajine viac ako 3 800 ľudí. V roku 2018 dosiahla spoločnosť ZF na Slovensku obrat vo výške 770 miliónov eur. 

ZF Friedrichshafen AG 
Spoločnosť ZF je celosvetovo aktívny technologický koncern, ktorý dodáva systémy pre mobilitu osobných a úžitkových vozidiel a pre priemyselnú techniku. Prostredníctvom obsiahleho portfólia technológií ponúka ZF komplexné riešenia pre etablovaných automobilových výrobcov, ale i firmy zaoberajúce sa mobilitou a novovzniknuté podniky v oblasti prepravy a mobility. Ťažiskom ďalšieho vývoja systémov ZF sú automatizácia a digitálne sieťové prepojenia. ZF umožňuje automobilom vidieť, myslieť a konať.

Spoločnosť ZF má 149 000 pracovníkov a svojimi približne 230 závodmi je zastúpená v 40-tich krajinách. V roku 2018 dosiahla spoločnosť ZF obrat vo výške 36,9 miliardy eur. Podnik vynakladá ročne viac ako šesť percent svojho obratu na výskum a vývoj.

Michaela Roháčová, Creative pro, foto ZF Detva

aktuálne vydanie zobraziť archív vydaní
ai magazine 4/2020 vyšiel 7.9.2020
PDF číslo na stiahnutie
ai magazine 5/2020 vyjde 3.11.2020
Uzávierka podkladov 19.10.2020
partneri
LEADER press, s.r.o., vydavateľstvo odborných časopisov, Dolné Rudiny 2956/3, 010 01 Žilina
© LEADER press, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
0.154 s.