aimagazine
Čo nové u ŠVECA?
05. May. 2020 | autor: redakcia
Dezinfekčná brána pre výrobné závody, nemocnice, potravinové reťazce, rôzne kultúrne strediská, školy, múzeá a iné zariadenia.


Spoločnosť ŠVEC a SPOL, s.r.o. je vo Vrábľoch známa. Strojárska firma bola založená v roku 1993 na pozostatkoch TESLY Vráble. Postupne majiteľ Ing. Ľubomír Švec rozširoval výrobu aj o ďalšie firmy, ako sú NOTUS – POWERSONIC s.r.o., KOVMECH s.r.o. a od minulého roka aj MAVIS s.r.o. ŠVEC a SPOL, s.r.o. nie je len o výrobe. Tak ako plynie doba, menia sa aj staré biznis modely. Je potrebná neustála inovácia, rast, obnova  a investície. Z tohto dôvodu bolo koncom roka 2018 založené podnikateľsko - inovačné centrum INOVATO. Vzhľadom na rozšírenie výroby o niekoľko firiem a podnikateľsko - inovačné centrum, v druhej polovici minulého roka si Ing. Švec uvedomil nutnosť zjednotiť fungovanie a prezentáciu týchto firiem. Vznikol preto marketingový brand ŠVEC GROUP. Cieľom je stabilná podpora a rozvoj jednotlivých členov ŠVEC GROUP (ŠVEC a SPOL, s.r.o., NOTUS – POWERSONIC s.r.o., KOVMECH s.r.o., MAVIS s.r.o. a INOVATO),  a tiež  proaktívne vytváranie takých hodnoty pre zákazníkov, spolupracovníkov a okolie, aby sme spoločne dosahovali neustálu sebaobnovu a rast. S touto zmenou súvisí aj zmena vizuálnej identity všetkých spoločností. 

Dezinfekčná brána


A ako ovplyvnil koronavírus život vo ŠVEC GROUP?
V reakcii na súčasnú situáciu, kedy sú jednotlivé divízie v plnej prevádzke, sme premýšľali ako zvýšiť ochranu našich zamestnancov. Samozrejme, dodržujeme všetky opatrenia nariadené štátom. Avšak, inšpirovaní zahraničím sme dostali nápad vyrábať dezinfekčné brány. Využili sme možnosť synergie medzi jednotlivými prevádzkami. NOTUS v spolupráci s INOVATO a s výrobnou podporou ŠVEC a SPOL navrhli prototyp, ktorý je primárne určený na dezinfekciu osôb, ale aj iných objektov (nákupné košíky, stroje, ...). Zrealizovanie prototypu sa vďaka tejto spolupráci podarilo za rekordne krátky čas. Od vzniku nápadu, cez technickú dokumentáciu až po reálny výrobok to trvalo šesť pracovných dní. Keďže sa nápad ukázal ako veľmi efektívne riešenie, rozhodli sme sa oň podeliť aj s ostatnými. Náš výrobok je už aj certifikovaný Slovenským skúšobným technickým ústavom sídliacim v Piešťanoch.

Momentálne máme predaných 20 kusov. Jedno zariadenie sme zapožičali mestu Vráble a je umiestnené na miestnej poliklinike. Ďalšie máme, samozrejme, aj my pred vstupom do areálu, jedna brána je pri vstupe do väzenskej nemocnice v Trenčíne. Úspešné bolo aj odskúšanie na letisku v Bratislave pri prílete vládneho špeciálu z Číny. Podarilo sa nám tiež expedovať zariadenie aj zákazníkovi do Belgicka. Všeobecne registrujeme veľký dopyt zo SR i zahraničia.  Ozvali sa nám dokonca z USA a Kuvajtu.  Zo slovenských záujemcov šlo prevažne o výrobné závody, nemocnice, potravinové reťazce, rôzne kultúrne strediská či školy alebo múzeá.

Pri sériovej výrobe dokážme vyrobiť až 100 ks denne. Cena je závislá od počtu objednaných kusov, od výroby a samotnej špecifikácie od zákazníka (možnosť bezbariérového prevedenia, batériové/solárne napájanie, vzdialená správa a diagnostika zariadenia, mobilné prevedenie). 
Zabezpečujeme aj dezinfekčný prostriedok, ktorý je biocídny, ekologický a certifikovaný slovenským výrobcom. Roztok nie je na báze alkoholu a nedráždi oči ani pokožku, nie je klasifikovaný ako nebezpečný.

Použitie zariadenia je veľmi jednoduché. Po vstupe do brány senzor zaznamená prítomnosť objektu a pomocou 10 trysiek aplikuje dezinfekčný prostriedok na človeka v podobe jemnej hmly. Týmto spôsobom sa eliminuje prípadný prenos vírusov a baktérií z odevu človeka do prostredia. Systém sníma výšku postavy a podľa toho riadiaci systém nastaví počet aktívnych trysiek tak, aby nezasiahol tvár človeka. Konštrukcia zariadenia je z nerezovej ocele a samotný dizajn vzišiel zo spolupráce s popredným celosvetovým priemyselným dizajnérom Martinom Tvarůžkom. Výhodami zariadenia okrem stabilnej celonerezovej konštrukcie sú aj spomínané pohybové senzory, programovateľné nastavenie, nízka spotreba dezinfekčného prostriedku ako aj jeho vlastná distribúcia, vhodnosť inštalácie v interiéri a exteriéri, nehlučná prevádzka.

Okrem dezinfekčnej brány sme výrobu v spoločnosti NOTUS – POWERSONIC (doteraz vyrábajúcej výlučne ultrazvukové zariadenia) rozšírili o celý rad  dezinfekčných zariadení – samostatne stojaci automatický dávkovač dezinfekcie na ruky. K dispozícii sú dve varianty – ostreková a gélová. V pláne je aj výroba dezinfekčného portálu pre automobily, ktorý môže byť užitočný napríklad na čerpacích staniciach.aktuálne vydanie zobraziť archív vydaní
ai magazine 5/2020 vyšiel 26.10.2020
PDF číslo na stiahnutie
ai magazine 6/2020 vyjde 2.12.2020
Uzávierka podkladov 20.11.2020
partneri
LEADER press, s.r.o., vydavateľstvo odborných časopisov, Dolné Rudiny 2956/3, 010 01 Žilina
© LEADER press, s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
0.0655 s.