Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

Žiaci vyrobili originálne auto z odpadkov

Spoločnosť Kia Motors Slovakia dnes ocenila pozoruhodné nápady žiakov základných škôl zo žilinského regiónu. Ich úlohou bolo nezvyčajným spôsobom spracovať témy ochrana životného prostredia alebo bezpečnosť. Deti si mohli vybrať, či zhotovia model auta z odpadových materiálov alebo pripravia krátke bezpečnostné video, z ktorého plynie ponaučenie ako správne poskytnúť prvú pomoc, udržiavať bezpečnosť cestnej premávky, či chrániť svoje zdravie pri práci. Žiaci predstavili sedem najlepších modelov áut a šesť videí zameraných na bezpečnosť počas spoločnej konferencie vo Vzdelávacom stredisku spoločnosti Kia v Gbeľanoch.

Read more...
 

Minerva ČR bude implementovat ERP systém QAD v letecké výrobě

Minerva ČR oznamuje, že podepsala smlouvu na dodávku a implementaci ERP systému QAD RAPID pro menší podniky ve společnosti JIHLAVAN airplanes. která vyrábí, poskytuje servis a prodává UL/LSA letadla celokovových dolnoplošníků řady Skyleader a provozuje kooperační leteckou výrobu pro Airbus.

Read more...
 

Certifikát systémového integrátora pre Matador Industries od spoločnosti KUKA

Spoločnosť Matador Industries člen Skupiny Matador Holding a.s. potvrdzuje svoje stabilné miesto medzi podnikmi slovenského všeobecného strojárskeho priemyslu. Ďalším krokom pri napĺňaní svojho strategického smerovania medzi špičku strojárenských spoločností je vytváranie priestoru pre vlastné vývojové a konštrukčné aktivity.

Read more...
 

PLM Fórum 2011

Tohtoročné PLM Fórum, ktoré sa predčasom uskutočnilo v Starej lesnej, bolo zamerané na zvyšovanie práce konštruktérov formou tradičného predstavenia noviniek a možností, ktoré prinášajú nové verzie CAD systémov, lepším využívaním firemného know-how, existujúcej dokumentácie a pružne riadenou tímovou spoluprácou. Približne stovka účastníkov, predovšetkým konštruktérov strojárskych firiem sa zaoberala aj hľadaním minimalizácie neproduktívneho času konštruktéra, aby sa nemusel venovať rutinným činnostiam, ale svojej tvorivej práci.

Read more...
 

Siemens daroval Žilinskej univerzite priemyselný softvér za 1,3 milióna eur

PLM softvér od spoločnosti Siemens využíva aj tím Red Bull Racing na virtuálne navrhovanie, testovanie, spoločné zdieľanie dát, tímovú spoluprácu a na flexibilné zmeny na monopostoch formuly 1.

Read more...
 

Camfil Farr pre všetky druhy priemyslu Čistý vzduch sa na MSV v Brne stáva viditeľným

Svetový líder vo filtračných riešeniach Camfil Farr dodáva kompletný sortiment vzduchových filtrov pre vzduchotechnické jednotky a ventilačné systémy vo všetkých priemyselných odvetviach, ktoré majú veľké nároky na čistotu vzduchu pri výrobe. Spoločnosť sa osobitne sústreďuje na kvalitu vnútorného ovzdušia (Indoor Air Quality – IAQ), ktorej je na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne venované špeciálne vybavené mobilné laboratórium – kamión Camfil Farr.

Read more...
 

Stredoslovenská energetika, a. s., bude skúsenosti s elektromobilmi získavať spolu so svojimi zákazníkmi

Elektromobilita sa stala témou uplynulých mesiacov a svoje aktivity v rámci ekologickej dopravy predstavila aj Stredoslovenská energetika, a. s. (SSE), počas tlačovej konferencie dňa 20. 10. 2011.

Read more...
 

Nejlepší strojírenský veletrh

Letošní dva veletrhy během tří týdnů ukázaly, že české strojírenství se zpomalení ekonomiky nebojí. Jak na hannoverském EMO, tak na brněnském MSV návštěvníci jasně ukázali stálý zájem o strojírenské výrobky, když návštěvnost obou veletrhů překonala očekávání.

Read more...
 

Nový dezinfekčný prostriedok značky KLEENEX® vnáša na pracovisko zdravé prostredie

Spoločnosť KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL* uviedla na trh nový rad dezinfekčných prostriedkov na ruky nesúcich značku KLEENEX®, ktoré dokážu zabiť takmer všetky známe kmene baktérií spôsobujúcich infekcie, ktoré se bežne vyskytujú na pracoviskách.

Absencia v dôsledku takých ochorení, akými sú nachladnutia, chrípky a žalúdočné nevoľnosti, stoja podniky odhadom 800 Eur na zamestnanca za rok a môžu mať závažný negatívny dopad na produktivitu a ziskovosť spoločnosti .

Read more...
 

Kia Motors Slovakia začína prijímať nových zamestnancov

Vďaka zvýšenému počtu objednávok a plánovanému spusteniu sériovej výroby nových modelov začne Kia Motors Slovakia od pondelka 26. septembra nábor 1 000 nových zamestnancov. Dôvodom je plánovaný prechod výroby automobilov na trojzmennú prevádzku v prvom štvrťroku 2012. Nábor potrvá do konca tohto roka.   Pracovné pozície vzniknú hlavne vo výrobe a budú vhodné najmä pre kandidátov s technickým vzdelaním a praxou. Uplatnenie v závode nájdu však aj absolventi. Spoločnosť Kia poskytuje zamestnancom špičkové pracovné prostredie, nadštandardné odmeňovanie a rozvinutý systém vzdelávania. Dodávatelia Kia Motors Slovakia prijmú ďalších niekoľko tisíc ľudí, čo bude mať výrazný vplyv na zníženie nezamestnanosti na severe Slovenska.

Read more...
 
Page 33 of 36

Uzávierka čísla 1/2019 je 18. februára 2019
Číslo 1/2019 vyjde 1. marca 2019

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 
 

Počítadlo prístupov

Content View Hits : 1032055