Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

Minerva ČR a Eagle Europe rozširujú prínosy automatického zberu dát pre lokálnych a nadnárodných výrobcov

Minerva Česká republika rozširuje svoje portfólio o medzinárodné riešenie čiarových kódov pre nadnárodné výrobné spoločnosti.  

Minerva ČR, exkluzívny dodávateľ QAD Enterprise Applications v Českej a Slovenskej republike, oznamuje spoluprácu s britskou spoločnosťou Eagle Europe a podpísanie distribučnej zmluvy na predaj a implementáciu riešení čiarových kódov určených predovšetkým pre nadnárodné výrobné spoločnosti. Eagle Europe je produktovým partnerom QAD a riešenia čiarových kódov RF Express® pre QAD, ktoré je plne integrované s ERP systémom QAD a disponuje rozsiahlou funkcionalitou, ktorú požadujú predovšetkým nadnárodné spoločnosti používajúce ERP systém QAD. Riešenie je však vhodné i pre lokálne firmy vyžadujúce hlbokú funkcionalitu v danej oblasti.

Read more...
 

Učni z Miba Sinter Slovakia opäť na odbornej praxi v Rakúsku

Miba Sinter Slovakia, s.r.o. Dolný Kubín (ďalej len MSSK) pokračuje vo svojom vzdelávacom programe s učňami strojárskych odborov Strednej odbornej školy polytechnickej Dolný Kubín - Kňažia. Tak ako v minulých rokoch aj tento rok sa už po štvrtý krát v dňoch od 4. do 17. apríla 2011 desiati učni MSSK zúčastnili praktického výcviku v Miba Sinter Austria, GmbH vo Vorchdorfe (ďalej len MSA).  Učni absolvovali odborný výcvik na rôznych pracoviskách v MSA ako napr. údržba, skúšanie kvality, oddelenie nástrojov ako aj na viacerých pracoviskách nástrojárne (sústruženie, vŕtanie, frézovanie, brúsenie a pod.).

Read more...
 

MĚŘICÍ STANICE MESING PRACUJÍ V ČÍNĚ

Brněnská firma MESING patří k uznávaným dodavatelům zakázkové měřicí a automatizační  techniky zejména pro automobilový a ložiskový průmysl. Větší část produkce exportuje. V poslední době se orientuje i na čínský trh, na který dodává poloautomatické komparační víceparametrické a vícemístné kontrolní stanice, viz fotografie. Ke kalibraci se používají exaktně proměřené etalony s daty uloženými v PC. Po přepnutí ovládací jednotky do nastavovacího programu se stanice automaticky kalibruje, a to za dobu potřebnou standardně k vlastnímu měření.

Read more...
 

Kia vyrobila na Slovensku už milión motorov

•    Spoločnosť Kia Motors Slovakia vyrobí denne viac ako 1 350 motorov
•    Do rozšírenia kapacít na výrobu motorov Kia investovala viac ako 100 miliónov eur

Spoločnosť Kia Motors Slovakia vyrobila na Slovensku svoj v poradí už miliónty motor. Je ním benzínový motor s objemom 1,4 litra, ktorý sa v závode produkuje od spustenia sériovej výroby v novembri 2006. Zároveň je najvyrábanejším motorom v celej histórii. Doteraz zišlo z montážnej linky viac ako 355 000 kusov tohto typu motora.

Read more...
 

Změny v organizační struktuře společnosti HUMUSOFT s.r.o.

HUMUSOFT s.r.o. představuje změny ve vedení společnosti. HUMUSOFT oslaví v tomto roce 20 let své existence ve formě s.r.o. Společnost byla založena v listopadu 1991 pěti společníky. Všichni tito společníci se dosud aktivně podílejí na práci pro společnost. S ohledem na další rozvoj společnosti jsme se rozhodli upravit systém funkcí vedoucích pracovníků tak, aby přehledným způsobem vyjadřoval jejich okruhy kompetence.

Read more...
 

Kimberly-Clark Professional* uvádza „inteligentné“ utierky WYPALL* X90

Popredný dodávateľ produktov pre priemyselné pracoviská KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL* uvádza na trh nové utierky   WYPALL* X90. Pre ich vývoj a výrobu využila spoločnosť najnovšie technológie a taktiež patentovaný dvojvrstvový rýchle absorbujúci materiál HYDROKNIT*. Vďaka staplovému vláknu  má  utierka  omnoho vyššiu saciu schopnosť a je mäkšia než iné utierky radu WYPALL* X. Utierka  WYPALL* X90 bola navrhnutá tak, aby sa prispôsobila čistenému povrchu. Nie je teda nutné ju prekladať ani inak formovať, sama sa totiž prispôsobí tvaru a typu povrchu – jednoducho sa vojde do rohov a práca s ňou je tak pohodlnejšia a príjemnejšia.

Read more...
 

Zhabané falzifikáty ložísk SKF na Slovensku

Skupina SKF v marci tohto roku asistovala pri zásahu Colného úradu Žilina proti neautorizovanému predajcovi falzifikátov ložísk v Žilinskom regióne. V priebehu razie bolo zhabaných okolo 6 ton sfalšovaných ložísk SKF. Prípad, za podpory SKF, v súčasnosti vyšetruje Colný úrad Žilina. Všetky výrobky, ktoré budú súdom označené za falzifikáty, budú zošrotované. Nepoctivému predajcovi, okrem straty reputácie na trhu, hrozia dodatočné žaloby zo strany zákazníkov.

Slovenský colný úrad reagoval veľmi pohotovo a efektívne. SKF podporuje presadzovanie práva duševného vlastníctva vo viacerých častiach sveta aby pomohlo zastaviť obchodovanie s falzifikátmi. Z tohto dôvodu na SKF zapôsobilo ako slovenské colné orgány prezentovali nebezpečenstvo falzifikátov ložísk voči trhu.

Read more...
 

Novinka v oblasti bodového svařování FANUC R-1000iA/100F

Vysoce spolehlivý design běžný pro roboty R-1000iA, R-2000iB, M-900iA a M-2000iA je vyzkoušený na 85.000 instalovaných robotech po celém světě v automobilových svařovnách, slévárnách a jiných aplikacích v drsném prostředí.

Tyto léty vyzkoušené a prověřené modelové řady nyní obohacuje novinka v modelové rodině R-1000iA FANUC R-1000iA/100F, která rozšiřuje vlastnosti této řady o vyšší nosnost (do 100 kg) a větší dosah 2 230 mm. Tato skutečnost v kombinaci s ostatními vlastnostmi této třídy znamená, že FANUC R-1000iA/100F představuje jedno z nejefektivnějších řešení pro oblast bodového svařování.

Read more...
 

Slovenský dodávateľ Tower Automotive zvyšuje svoju efektivitu v oblasti plánovania

Tower Automotive zvyšuje svoju efektivitu v oblasti plánovania výroby pomocou upgradu na výkonnejšiu verziu špičkového APS Preactor, ktorý využíva už deväť rokov.  

Závod Tower Automotive v Malackách patrí do amerického holdingu a vyrábajú sa tu konštrukčné diely lisovaných a zváraných automobilových komponentov. Výroba je stopercentne  zameraná  na automobilový priemysel. Tower vyrába sériovo a väčšinová časť produkcie je dodávaná koncernu Volkswagen (69 %). Tower Automotive v Malackách zamestnáva vyše 600 ľudí s obratom cca 82 mil EUR. Nadnárodný koncern Tower Automotive má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách na štyroch kontinentoch.

Read more...
 

DENIOS Pochozí sklad nebezpečných látek

Od začátku roku rozšiřuje společnost DENIOS svoji nabídku skladovacích kontejnerů o nový typ MC Vario s přirozeným větráním.

Tato varianta umožňuje optimální skladování hořlavých látek a splňuje veškeré legislativní požadavky pro přirozenou výměnu vzduchu. Vychází z dlouho osvědčeného konceptu skladů typu MC Vario, který umožňuje zohlednit téměř všechny individuální požadavky zákazníka a díky němuž je možné ?ušít Váš sklad takřka na míru".

Read more...
 
Page 34 of 36

Uzávierka čísla 1/2019 je 18. februára 2019
Číslo 1/2019 vyjde 1. marca 2019

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 
 

Počítadlo prístupov

Content View Hits : 991943