Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

Nová vláda vsádza na nemecko-slovenskú spoluprácu

1. NEMECKO-SLOVENSKÝ HOSPODÁRSKY ROZHOVOR:

(10.09.2010) Predsedníčka vlády Iveta Radičová (SDKÚ-DS) ocenila na dnešnom Hospodárskom rozhovore v Bratislave angažmán nemeckých firiem na Slovensku. Aj predseda Národnej rady Richard Sulík (SaS) pochválil dobrú úroveň súčasných vzájomných nemecko-slovenských vzťahov. Na podujatie prišlo mnoho hostí z politického a hospodárskeho života, ktorí prijali pozvanie Nemeckej obchodnej komory a Nemeckého Veľvyslanectva v Bratislave.

Read more...
 

Technical Computing Bratislava 2010

Po sedmnácti pražských ročnících zavítá letos poprvé série mezinárodních konferencí Technical Computing do Bratislavy. V nově zrekonstruovaném hotelu Sorea se bude konference konat 20.10.2010 za organizační podpory firem Systémy priemyselnej informatiky s.r.o. a HUMUSOFT s.r.o., mediálními partnery konference jsou časopis AUTOMA a internetový časopis Posterus.

Read more...
 

Ideálny pre oceľ

Robotizovaný zvárací systém TransSteel Robotics je vysoko produktívny a široko použiteľný.  So svojimi najnovšími aplikáciami znamená pre užívateľa najlepšie podmienky pre ideálne zváranie ocele.

Vývojári nového systému TransSteel Robotics sa zamerali výhradne na robotizované zváranie ocele. Výsledok presvedčil užívateľov jasnými výhodami: robustnosť, spoľahlivosť, efektívnosť, perfektné zváracie vlastnosti ocele, časovo úsporné funkcie, možnosť chladenia vzduchom alebo vodou. Nadčasové systémy sú kompatibilné s robotmi významných výrobcov.

Read more...
 

Inšpekčný robot – eliminuje ohrozenie ľudských životov

Ľudia sa už od prvopočiatkov veľmi často snažili uľahčovať si život rôznymi dômyselnými vynálezmi a objavmi. Hlavne keď ide o ľudské životy. Prečo by sa malo riskovať s ľudskými životmi, keď tam môžeme poslať robota? Aj vďaka tomu sa stala vojenská technika lídrom výskumu a vývoja v technických oblastiach. Žiaľ v súčasnosti pociťujeme ohrozenie nie len v ohniskách vojnových konfliktov ale aj v bežnom civilnom živote. Zariadenia, ktoré sa prednedávnom vyvíjali ako prísne tajné v strážených laboratóriách, sa dnes pre civilné potreby navrhujú v laboratóriách univerzitných  pracovísk.

Read more...
 

Zákaznické dny ve firmě TAJMAC-ZPS

Letošní zákaznické dny proběhly ve firmě TAJMAC-ZPS, a.s ve dnech 18. a 19. března, tedy o měsíc dříve, než tomu bylo v minulých letech. Vysoký počet spoluvystavovatelů (42 firem na 45 stanovištích s více jak 92 zástupci) svědčil o zvýšeném zájmu našich dodavatelů prezentovat se na této akci. Návštěvníci měli možnost shlédnout rekordní počet předváděných exponátů, celkem 28, které představily široký výrobní sortiment naší společnosti.

Read more...
 
Page 36 of 36

Uzávierka čísla 1/2019 je 18. februára 2019
Číslo 1/2019 vyjde 1. marca 2019

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 
 

Počítadlo prístupov

Content View Hits : 1032098