Vydavateľstvo LEADERPRESS

_

Skupina Lapp pokračuje ve stabilním růstu

V předchozím účetním roce 2015/2016 (od 1. října do 30. září) se tomuto silnému hráči na trhu integrovaných řešení v oblasti kabelových a spojovacích technologií podařilo výrazně zlepšit své výsledky. Čisté tržby vzrostly na 901,5 mil. €. „Rozšířili jsme naši zákaznickou základnu po celém světě.  Na tuto skutečnost jsme velmi hrdí, protože dokládá, že jsou naše produkty a služby na trhu dobře přijímány,“ říká Andreas Lapp, předseda představenstva Lapp Holding AG. Zisk před zdaněním se zvýšil o 3,9 % na 42,9 mil. €. Počet zaměstnanců na plný pracovní úvazek vzrostl o 140 na 3 440, přičemž celkem pracuje ve skupině Lapp 3 530 zaměstnanců.

Read more...
 

Firma SCHUNK je opäť nominovaná na cenu Hermes Award

Kolaboratívne uchopovače so senzorickou aurou sú v prvej päťke, medzi nominovanými na prestížnu priemyselnú cenu.  Už po druhýkrát v priebehu iba troch rokov, dosiahla firma SCHUNK, kompetentný líder pre upínaciu techniku a uchopovacie systémy nomináciu na cenu Hermes Award, jednej z najžiadanejších priemyselných cien na svete.

Read more...
 

Medzinárodná konferencia Newmatec 2017

MEMORADNDUM
V dňoch 28. a 29.3. 2017 sa v hoteli Partizán na Táľoch, uskutočnil III. ročník konferencie Newmatec pod patronátom a organizáciou Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR). Na konferencii sa zúčastnilo 250 predstaviteľov automobilového priemyslu, v zastúpení najvyšších manažérov Volkswagen Slovakia, PSA Group, KIA Motors Slovakia, rozhodujúcich subdodávateľov automobilového priemyslu a predstaviteľov ZAP SR.

Read more...
 

Kia Motors Slovakia zvýšila mzdy

Výsledkom tohtoročného kolektívneho vyjednávania o mzdových podmienkach pre zamestnancov Kia Motors Slovakia je dohoda platná k 1. aprílu 2017. Zástupcovia zamestnancov sa s vedením spoločnosti dohodli na raste základných miezd pre výrobných zamestnancov o 75 eur.Read more...
 

Lapp Kabel na trh kolejových vozidel

Ani ne rok od chvíle, kdy skupina Lapp na veletrhu InnoTrans v Berlíně poprvé představila portfolio kabelů pro železniční techniku, se společnost LAPP KABEL s.r.o., české a slovenské zastoupení skupiny Lapp, stala členem Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI).

 

 

Read more...
 

Solárne panely na kamiónoch

Medzinárodný dodávateľ logistických služieb Dachser a Fraunhoferov inštitút pre solárne energetické systémy z nemeckého Freiburgu spustili projekt, ktorý hľadá odpoveď na otázku, či je možné nainštalovať na dosiaľ nevyužitú plochu strechy kamiónov fotovoltické panely a využívať takto vyrobenú energiu pre udržiavanie teploty v nákladnom priestore kamiónu.

Read more...
 

Digitalizácia a robotizácia...

Zriedka uplynie deň, keď by sme nepočuli správy o tom, ako digitalizácia, umelá inteligencia alebo virtuálna realita ovplyvňuje pracovné prostredie. Napísalo sa mnoho článkov predpovedajúcich vznik viac pracovných miest, nástup iných druhov pracovných pozícií, ale aj čiastočný alebo úplný zánik pracovných miest. Spoločnosť ManpowerGroup prezentovala na Svetovom ekonomickom fóre v Davose výsledky svojho najnovšieho prieskumu „Skills revolution“, kde sa spýtala 18 000 zamestnávateľov v 43 krajinách.

Read more...
 

Vytváříme spojení napříč kontinenty

Nový Gotthardský úpatní tunel (nejdelší železniční tunel na světě), podzemní tunel pod Bosporskou úžinou, 111 kilometrů nového tunelu pro metro v Dauhá během pouhých 26 měsíců. Když lidé mluví o projektech století, jako jsou tyto, zmiňuje se vždy jedno jméno: Herrenknecht, a spolu s ním i skupina Lapp.

 

 

Read more...
 

Vážení priatelia, milí čitatelia ai magazine

kde bolo, tam bolo..., v našom prípade to určite nebolo ani za siedmimi horami ani za siedmimi dolami, ale rovno tu nám pod nosom. Takže  vám nepoviem rozprávku, ale čosi o realite na mediálnom trhu dnešných dní, ktorá sa priamo dotýka aj časopisu ai magazine. Čítajte  ďalej, prosím!

Úprimne nás teší  množstvo  vašich pozitívnych reakcií na našu prácu a jej konečný produkt, ktorým je už desať rokov nepretržitého vychádzania časopis ai magazine ─ prvý časopis o automobilovom priemysle, strojárstve a ekonomike na Slovensku. Veľmi nás to motivuje a podnecuje k ďalším inováciám.   Mám na mysli inovácie, ktoré kvalitu časopisu posúvajú dopredu a prinášajú zaujímavé informácie a obraz o tom, ako trh v danej oblasti vyzerá, čo nové prináša,  ale  často aj inšpiráciu. Ďakujeme za vašu podporu.

Read more...
   
Page 6 of 36

Uzávierka čísla 1/2019 je 18. februára 2019
Číslo 1/2019 vyjde 1. marca 2019

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Partneri

 

 


 

Reklama

 
 

Počítadlo prístupov

Content View Hits : 991902